Ceturtdiena, 25 Septembris 2014 20:54

Foto no sacensību apvidus LČ maratonā

Uzrakstīja

Ar šiem fotoattēliem un nelielu aprakstu, vēl pāris dienas pirms Latvijas čempionāta orientēšanās maratonā, mēģināsim dot pilnīgāku ieskatu par apvidu, kurā tiks izcīnītas valsts čempionāta medaļas 34 vecuma grupās. Fotogrāfijās redzami raksturīgākie sacensību apvidus posmi, kas lielā mērā arī noteiks dalībnieku pārvietošanās ātrumu, redzamību, KP paņemšanas ceļa izvēles un citas nianses.

Vispirms jau rudens paspējis daudzus, vēl pavisam nesen koši zaļos augus nokrāsot brūnā krāsa, arī lapas nedaudz dzeltē un krīt, līdz ar to dažviet „zaļā” krāsa kartē varētu būt vieglāk šķērsojama. Tā kā kartes lielums ir 11.8 km2 , tad tajā aptvertas arī pietiekami atšķirīgas teritorijas - sākot ar laukiem, šī pavasara jaunajiem un vecākiem izcirtumiem, jaunaudzēm, kurās tikai dažas dienas atpakaļ, vai arī senāk veikta retināšana un nozāģētie kociņi guļ krustu šķērsām, tāpat būs arī skaisti priežu sili un egļu gāršas.

Vēl viena zīmīga apvidus daļa šeit ir atrodošais Baltais purvs ar tam raksturīgo nosaukumu, biezu, mitru (vietumis arī pietiekami slapju) sūnu klājumu un gandrīz atklāts, un tajā vēl haotiski saguluši nelieli pauguriņi. Jau tagad šķiet, ka šeit, kur arī vīsies kāda neliela daļa no distances, no dalībniekiem var prasīt krietnu spēku un izturības lādiņu ceļā pēc zelta medaļām. Nezinām, kas uzvarēs finišā, bet pie mazas pārsteiguma balvas tiks ātrākais Elites kungs un dāma, kas šajā vietā izkārtotajā distances daļā ar to būs ticis galā visātrāk!

Un nobeigumā maziņš novēlējums – tā kā ceļu tīkls uz šo teritoriju nav liels, tad labākais pavadonis sacensību laikā varētu būt spēja koncentrēties un nepazust neizteiktajās reljefa formās un ārkārtīgi līdzīgajās situācijās. Veiksmi visiem!

Lasīts 2736 reizes
©1984-2019 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt