Pirmdiena, 05 Septembris 2022 12:25

KLUPDAMI KRIZDAMI PĒC LATVIJAS ČEMPIONĀTA MEDAĻĀM

Uzrakstīja

Kā vienmēr kuplāk apmeklētākās un aizraujošākās sacensības Latvijas orientēšanās čempionātos ir sacensības vidējā distancē un stafetē. Šogad sacensības tika aizvadītas Dobeles pusē un pulcēja vairāk nekā 600 orientieristus.

Uzreiz jāteic, ka šajā Kurzemes pusē nav nekādi priežu sili, bet gan pamatā smagie lapu koku meži ar stipri sazēlušu veģetāciju, zem kuras uz zemes krustu šķērsu daudzviet sakrituši koki. Orientēšanās pati par sevi nebija vienkārša, jo netrūka ne stāvu nogāžu, ne pauguru un tam vēl klāt daudzveidīga purvu un purviņu sistēmas.

OK Alūksne šoreiz startēja 14 cilvēku sastāvā. Individuālajās sacensībās mums divas pirmās vietas, kuras izcīnīja Laura Vārtukapteine S40 grupā un Mikus Žagata VA grupā. Sudraba medaļa VE grupā Laurim Sildam un  V60 grupā Edmundam Zvaigznem. Tikai pusminūte elites grupā vīriešiem līdz trešajai vietai pietrūka Edgaram Bertukam, viņš tātad ceturtais. Prieks arī par tiem, kas spēja iekļūt labāko desmitniekā.

Otrajā sacensību dienā stafešu sacensības, kurās kopējais komandu skaits sasniedza 180. Mums uz šo sacensību programmas veidu pieteiktas trīs komandas. Kā parasti visu izmanība pievērsta vīru Elites grupas sacensībai. Uz starta 19 komandas, arī mūsu kluba komanda. Pirmo etapu labā ātrumā un tehniski precīzi veic Jānis Kūms, stafeti Edgaram Bertukam nodod kā trešais, 20 sekundes aiz līderiem OK Saldus komandas. Edgars turpina iesākto un pēc sava etapa izvirza mūsu komandu līderos, lai gan Saldus komanda atrodas vien nepilnas 10 sekundes aiz mums. Nesatricināms savā meistarībā ir Lauris Silds, kurš vadības grožus neatdod un nedaudz palielinot pārsvaru finiša līniju šķērso pirmais. Apsveicam mūsu puišus ar lielisko panākumu! Sev un kluba līdzjutējiem par prieku 3.vietu iegūst arī pirmās veterānu grupas dāmas (Sanita Vilciņa, Iveta Veļķere un Laura Vārtukapteine), bet 5. vietu  vīru trešajā veterānu grupā iegūst Edmunds Zvaigzne, Vilnim Veļķeris un Guntis Arnicāns.

Latvijas čempionātā vairs atlikusi tikai viena disciplīna – maratons. Šīs sacensības risināsies 25.septembrī Cēsu apkārtnē.

Tie, kuriem līdz dalībai čempionātā vēl kāds laiciņš jātrenējas, atgādinu, ka mūsu Horizonta seriālā vēl atlikušas 5 kārtas un nākamā jau 6.septembrī, bet par novada čempionāta godalgām cīņas risināsies 24.septembrī!

 Uz tikšanos meža stadionā!

Foto - V.Veļķeris, M.Gaļinvskis, J. Ukass

Lasīts 1306 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 05 Septembris 2022 12:52
©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne