Pirmdiena, 12 Jūnijs 2023 11:18

HORIZONTA 9.KĀRTA – LEĢENDĀRĀ APVIDŪ

Uzrakstīja

Latvijas orientēšanai šogad 60! Lielāko daļu šī laika ar to kopā ir bijuši arī Alūksnes puses orientieristi. Nenoliedzami, ka raksturīgākās un  noturīgākās aktivitātes ir bijuši dažāda mēroga čempionāti, “Kāpas” daudzdienas, “Malienas kauss” un seriāls HORIZONTS.

Tieši šādā noskaņā un gaisotnē uz Horizonta seriāla sacensību 9.posmu 13.jūnijā dalībniekus aicinām uz kluba “zelta fonda” apvidu Veclaicenes pusē, Raipala ezera krastā. Interesantais un “prasīgais” apvidus  pirmo reizi tika kartografēts jau tālajā 1987.gadā. Šobrīd te ir uzzīmēta viena no kluba lielākajām kartēm ar kopējā platību virs 20 kvadrātkilometriem.

 Horizonta vajadzībām šoreiz tiks izmantota neliela kartes centrālā  daļa, kurā vēl dominē ļoti skaisti “vecie” skuju koku meži, kas vietām mijas ar atklātām teritorijām. Apvidu šķērso nelielā un seklā Pērļupīte, bet neaizmirstamus skatus, protams, dāvās Raipala ezers, kuru varēsiet ieraudzīt skrienot pa tā stāvajiem krastiem! Kartes M 1: 10 000 H 5m.  Reljefs te ar izteiktām formā, vietām gan detalizētāks un tas mijas ar purvainām vietām, kas pārsvarā labi šķērsojamas. Kartes koriģēšana veikta šī gada maijā un jūnijā.

Seriāla pavasara daļā vēl plānots arī 10 – tais posms, kas notiks 20.jūnijā Apes pusē un, tad sekos vasaras pārtraukums līdz augusta vidum. Saņemamies un tiekamies atkal!

STARTA VIETA - https://goo.gl/maps/nm92BYrbZtKZXhEX9

Jābrauc no Ruļu ceļa jeb citiem vārdiem - no Alūksnes braucot, jābrauc garām pagriezienam uz Kornetiem un pēc neilga laika jāveic kreisas pagrieciens, kur būs marķējums. Ja esiet jau krustojumā, kur caur Ziemeriem var nokļūt Alūksnē - jāgriež apkārt!

 

Lasīts 647 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 19 Jūnijs 2023 11:16
©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne