Pirmdiena, 10 Jūnijs 2024 12:40

9.KĀRTA - BLAKUS ALŪKSNES EZERAM

Uzrakstīja

Pirms aptuveni 8000 - 10 000 gadiem, izkūstot pēdējā ledus laikmeta ledum, milzīgas teritorijas bija pārklātas ar ūdeni. Arī Alūksnes ezers savā izmērā bija daudzkārt lielāks nekā to redzam šobrīd. Ezera piekrastes meži, purvāji, nelieli ezeriņi ir tālās pagātnes liecības. Tieši uz šādu savdabīgu apvidu otrdien 11.jūnijā orientieristi tiek aicināti uz Horizonta 9.kārtu! Zīmīgi, ka tieši šeit jau pirms 40 gadiem bija uzzīmēta orientēšanās karte un tika sarīkotas dažas seriāla kārtas.

Kopumā šo gadu laikā minētais apvidus ir bijusi vieta vairākām lielām orientēšanās sacensībām. Kā nozīmīgākās jāmin 1989.gada Kāpas daudzdienas, kad tieši šeit norisinājās trešās dienas starti.

Laikam ejot, cilvēku darbības rezultātā, apvidus ir būtiski izmainījies.  Šobrīd visi vecie un skaistie meži pārsvarā ir izzāģēti un teritorijā tagad dominē izcirtumi un jaunaudzes.

Gatavojot Horizonta kalendāru nācās krietni vien padomāt, ko darīt, organizēt šeit kādu kārtu vai nē? Tomēr šķita nepieņemami, ja šajā vēsturiskajā apvidū vēlreiz netiktu izvietoti kontrolpunkti kādai Horizonta kārtai un tagad jau pēc aizvadītajām divām kopīgajām kārtām aicinām jūs uz “Zīļu” apkārtni, lai te aizvadītu šīs sezonas priekšpēdējo kārtu pirms vasaras pārtraukuma.

Un tagad nedaudz par kārtas norisi. Sacensību vieta atrodas ceļa Alūksne – Ziemeri 6 km. Tās centrs - starts, finišs būs iekārtots pie šaura meža ceļa aptuveni 150m no minētā autoceļa. Līdz ar to savas automašīnas vai autobusi būs jānovieto uz auto ceļa. Lai gan satiksme šeit nav liela, lūgums tāpat būt uzmanīgiem. Arī sacensību laikā garāko distanču veicējiem šo ceļu vajadzēs šķērsot divas reizes.

Kartes mērogs 1:7 500 un augstumlīknes ik pēc 2,5m.

Braucam, piedalāmies, krājam punktus kopvērtējumam vai vienkārši baudām to, ko mums devusi daba!

Būsiet gaidīti!

Lasīts 94 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 10 Jūnijs 2024 12:46
Vairāk šajā kategorijā: « 8.KĀRTA - CIEMOS PIE OK VORU
©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne