Otrdiena, 20 Augusts 2013 14:07

Finišējis 32. Malienas Kauss

Uzrakstīja

           Saulainajās 17.un 18.augusta brīvdienās tika aizvadītas nozīmīgākās kluba rīkotās MALIENAS KAUSU sacensības. Šogad sacensības tika organizētas orientēšanās federācijai nozīmīgā laikā, proti, gadā, kad LOF rit 50-tais darbības gads, bet Malienas Kauss no šiem piecdesmit gadiem ir bijis kopā pēdējos 32 gadus.

            Malienas kauss, kas reizē bija arī Latvijas kausa 10.posms abās dienās uz starta aicināja nedaudz vairāk kā 400 orientieristu (šogad pēc ilgāka pārtraukuma arī astoņgadīgos).

 

            Sacensību atklāšanas laikā bija patīkami atkal būt kopā ar kluba spēcīgākajiem orientieristiem un sumināt šī gada Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju garajā distancē Edgaru BERTUKU, tāpat Pasaules čempionāta debitantu Jāni KŪMU! Apsveicam vēlreiz!

            Sacensības tradicionāli sākas ar vidējo distanci. Apes pusē izvēlētais apvidus bija ātrs un pietiekami tehnisks. Vīriešiem elites grupā šajā distancē uzvaru svinēja Mārtiņš SIRMAIS (Auseklis IK), par nedaudz vairāk kā minūti apsteidzot Artūru PAULIŅU (Azimuts, Smiltene) un Andri JUBELI (Mežmalas MTB, Madona). Dāmu eliti pārstāvēja tikai viena dalībniece, juniore Līga VALDMANE (ZVOC, Valmiera). Pēc vidējās distances rezultāti visās 38 grupās (izņemot dažas) liecināja, ka tā īsti komfortablu pārsvaru pirms iedzīšanas starta neviens sev tā arī neizkārtoja, kas iedzīšanas sacensību otrajā dienā solīja itin spraigu.

            Otrajā sacensību dienā orientieristus jau gaidīja pavisam cita rakstura apvidus (lielas reljefa formas ar sīkām reljefa detaļām uz nogāzēm, purvainas vietas, daudz dažāda vecuma izcirtumu) un arī ne bez problēmam un bažām organizatoriem, jo atrodoties sacensību arēnai militārajā mācību poligonā, dalībniekiem distances sākumā un pēc tam finišējot ceļā varēja „trāpīties” padomju armijas dzeloņstiepļu žogu paliekas.

            Sadalīti četros starta „blokos” visu 38 grupu dalībnieki iedzīšanas sacensībās vai startējot ar intervāla startu centās saglabāt savu pozīciju vai noķert priekšā skrejošo, tā pēc šādas metodes noskaidrojot šī gada Malienas Kausa laureātus un pārējo vietu ieguvējus. Jāakcentē, ka pagājušā gada panākumu vīru elites grupā izdevās atkārtot Azimuts OK Smiltene pārstāvim Artūram PAULIŅAM. Šoreiz šis panākums tika gūts spraigā sacensībā ar Andri JUBELI (Mežmalas MTB, Madona), kam līdz panākumam pietrūka viena sekmīga KP apmeklējuma pašās distances beigās. Par lielu prieku pašmāju klubam 3.vietu stiprāko vīru nosargāja Jānis KŪMS! Vēl spraigā sacensībā 3.vietu V16 grupā ieguva Jānis VEĻĶERIS, zaudējot tikai 1sekundi finiša taisnē otrās vietas ieguvējam. Apsveicam! Visus rezultātus var redzēt www.aluksneok.lv

            Tas, ka klubs pietiekami sekmīgi var sarīkot liela mēroga sacensības, to parādīja Latvijas čempionāta noorganizēšana šī gada jūnija sākuma. Droši var teikt, ka arī šoreiz darbīgie vīri un dāmas ar uzticētajiem darbiem tika galā (gan sacensību arēnas iekārtošanā, KP izvietošanā, startā un finišā, tāpat sekretariātā un citās mačiem svarīgās jomās). Varam kopīgi viņiem teikt paldies! Tāds pats paldies Latvijas kausu sacensību sponsoriem! Uz tikšanos nākamajā gadā!

           

Lasīts 2561 reizes
©1984-2019 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas. Izstrādāja OK Alūksne

Meklēt