Pirmdiena, 29 Augusts 2022 13:28

KLUBU STAFETĒS ŠOGAD MUMS 17. un 22. VIETA

Uzrakstīja

Gada lielākajās orientēšanās stafešu sacensībās Latvijā šogad, kas risinājās Pierīgas priežu silā Garkalnes pusē, uz starta stājās 46 komandas, mūsu klubam šogad startējot ar divām komandām. Katras komandas sastāvā jābūt 10 visdažādākā vecuma dalībniekiem. Uzreiz jāsaka, ka mums ir ļoti sarežģīti sastādīt un nokomplektēt sacensību nolikuma prasībām atbilstošu labu un par augstām vietām cīnīties spējīgu komandu. Galvenais iemesls – talantīgu jauniešu trūkums, jo komandas nākas izveidot gandrīz tika uz meistarīgākajiem kluba veterāniem.

Pirmajai komandai cīņu uzsāka Edgars Bertuks, kurš savu etapu veic labā ātrumā un finišā stafeti nodot kā piektais. Otrajai komandai pirmo etapu kā sešpadsmitais beidz Mikus Žagata. Tālākajā sacensību gaitā iet ”ļoti raibi”, lai neteiktu pat skarbāk - ”katastrofāli”! Gaisa temperatūra, kā šajās dienās ierasts ir +30 grādi un tā atstāj iespaidu uz startējošajiem dalībniekiem, arī mūsu. Karstuma dūrienu sacensību laikā dabū pirmās komandas dalībnieks Edmunds Zvaigzne, kas tikai ar pēdējiem spēkiem sasniedz finišu, bet laika ziņā tiek zaudēts jau vairāk nekā 30 minūtes, kas atstāj  būtisku ietekmi uz sacensību iznākumu kopvērtējumā. Šī situācijā pat ilgu laiku ļauj mūsu otrajai komandai atrasties augstākā vietā nekā pirmajai.

Sacensību pēdējos etapus veic pieredzējušie kluba orientieristi, tā pirmajai komandai to dara Jānis Kūms, bet otrajai Toms Dandens. Abiem atzīstams starts un pēc mērķa līnijas šķērsošanas mūsu pirmajai komandai tiek 17.vieta un otrajai komandai 22.vieta.

Ļoti retas ir tās reizes, kad kluba dalībnieki un viņu atbalstītāji var pabūt vienkopus lielākā skaitā, viens otru atbalstīt un just līdzi, un klubu stafetes ir tieši tādas, tādēļ ceru, ka šī jums bija izdevusies un piedzīvojumiem bagāta svētdiena.

 Un nobeigumā vēl daži vārdi par sacensību apvidu un pašu sacensību organizāciju. Distances šoreiz nebija īpaši garas, bet ar ļoti lielu skaitu apmeklējamo kontrolpunktu. Tāpat bija skatīju kontrolpunkts un marķētais posms, kas ērti ļāva sekot līdzi sacensību norisei, bet punktu blīvums kartē, tāpat apvidū noveda pie liela skaita diskvalificēto komandu skaita. Līderis laikam bija Cēsu ”Meridiāns”, kur no viņu 5 komandām rezultāts ir tikai vienai komandai.

Apvidus jau ierasti kā klubu stafetēs bija pārsvarā priežu sils, labi pārskatāms un ar dažādām reljefa formām. Izaicinājums bija neizteiktās reljefa detaļas, kas atradās jaunaudzītes un šeit arī kontrolpunktu paņemšana dalībniekiem sagādāja lielākās grūtības.

Visi rezultāti skatāmi: https://www.klubustafetes.lv/lv/

Lasīts 822 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 29 Augusts 2022 13:32
©1984-2023 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne