OK Alūksne

Kluba vēstureno pirmsākumiem

1969-1971

Orientēšanās pirmsākumi

        Vēsturiski orientēšanās kustības pirmsākumi Alūksnē un Apē rodami pagājušā gadsimta 60 gadu beigās un 70-to gadu sākumā, jau tad, kad vēl Latvijai esot bijušās lielvalsts PSRS teritorijā, toreizējā Alūksnes rajona teritorijā atsevišķi šeit strādājošie skolotāji - Alfons VĪKSNA un Edvīns JANSONS iepazīstināja skolēnus ar šo sporta veidu, veidoja pirmās kartes un organizēja sacensības. Vairāk gan orientēšanās bija kā tūrisma sacensību viena no disciplīnām, bet arī tās iemaņas, kuras ieguva skolēni, attīstīja tālāk šo sporta veidu. Kā viens no talantīgākajiem to laiku orientieristiem izauga Edmunds ZVAIGZNE, kurš ieguva sporta meistara titulu šajā sporta veidā.

       Šim periodam raksturīgas bija arī ziemas orientēšanās sacensības uz slēpēm, kuras bija ļoti populāras un Alūksnē pat notika dažādi PSRS čempionāti. Gadu gaitā šis entuziasms noplaka, bet īsti pavisam nepazuda.

1969-1971

1982

Orientēšanās popularizēšana

           Ar jaunu sparu tas sākās ap 1982.-1984.gadu, kad vairāku pedagogu vadībā Alūksnē (Edīte TETEROVSKA), Gaujienā (Edmunds ZVAIGZNE), Ziemeros (Vilnis VEĻĶERIS), Apē (Astra BINDE) un vēl citur sākas ļoti aktīva kustība orientēšanās popularizēšanā un visa vecuma iedzīvotāju iesaistīšanā un aizraušanā ar šo sporta veidu. Izveidojas un sabiedriskā kārtā darbojas orientēšanās klubs „HORIZONTS”, kura nosaukumu vēlāk pārmanto arī regulārais otrdienu orientēšanās seriāls.

         Tieši šajos gados tiek sarīkotas pirmās populāro „Malienas kausu” sacensības, kuras gan toreiz saucas savādāk, un šo sacensību organizēšanu uzņemas jau pieminētais jaunais skolotājs E. Zvaigzne, un 1985.gada pavasarī savu kustību uzsāk arī „HORIZONTS”, kas, kā izrādās, bija un vēl ir vienīgā noturīga vērtība šī sporta veida popularizēšanai un jauno talantu meistarības kalvei, jo, ne Alūksnes, ne Apes novados treneru šajā sporta veidā nav. 

1991

No biedrības par klubu

        Jau pēc neatkarības atgūšanas 1991.gadā orientēšanās klubs iegūst oficiālu statusu kā biedrība un tā turpina darboties līdz šim. Kluba aktīvo biedru skaits nav noturīgs un tas svārstās no 40 līdz 60. Pēc teritoriālās reformas valstī gan kluba nosaukumu nākas papildināt ar jaunā Apes novada vārdu, jo kluba valde lemj negrozīt savu darbošanās areālu un tiek lemts, ka abu novadu orientieristi turpina darboties kopā zem viena karoga un turpmāk klubs sauksies „Alūksne/Ape” OK. Šo gadu laikā liels skaits cilvēku ir izvēlējušies savām aktivitātēm orientēšanos

1991

2012

Panākumi

      Starp daudzajiem kluba panākumiem Latvijas mēroga sacensībās, tomēr vislielākā vērtība ir mūsu kluba dalībnieka Edgara BERTUKA kļūšana par Pasaules čempionu vidējā distancē 2012.gadā Šveicē, tāpat divu bronzas medaļu iegūšana garajā distancē. Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātā tāpat ir startējis Jānis KŪMS, bet regulāri vairāki kluba jaunieši un juniori ir spējuši iekļūt valsts izlases sastāvā un to pārstāvēt dažāda līmeņa sacensībās. Klubs veiksmīgi sadarbojas ar tuvējiem orientēšanās klubiem Latvijā un tie ir Gulbenes orientēšanās klubs „Pūznis” un Smiltenes orientēšanās klubs „Azimuts”, kā arī Igaunijas Veru pilsētas orientēšanās klubs. Jāatzīmē, ka uzsākusies sadarbība ar Zviedrijas Sundbibergas orientēšanās klubu.

2019 - šodien

Sporta dzīve šodien

       Tāpat kluba biedru aktivitāte un iegūtā pieredze sacensību organizēšanās ir bijusi par pamatu daudzu un dažādu sacensību organizēšanai. Tā ir sarīkotas starptautiskās sacensības „Kāpa”, kuras 2019.gada vasarā Alūksnē risināsies jau ceturto reizi, Baltijas čempionāts un Latvijas čempionāti, arī ziemā un velo orientēšanās.

2019 - šodien

Edit Page
©1984-2024 Alūksnes Horizonts. Visas tiesības rezervētas.
Izstrādāja OK Alūksne