"HORIZONTS- 2023" 2.kārta

2023.04.25.
Organiser : OK Alūksne
Cours Master : Vilnis
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6]
[S] [S10] [S12] [S14] [S16] [S40]
[S50] [S60] [SC] [SH] [V] [V10]
[V12] [V14] [V16] [V40] [V50] [V60]
[V70] [VC] [VH]
V Course (1): 16 KP 5.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Mati Tiit                 OK Ilves   00:38:59
 2.  4041 Uvis Sproģis              Jaunsardze 00:41:56 +02:57
 3.  3609 Atis Andersons            Baisie eži 00:56:51 +17:52
V40 Course (1): 16 KP 5.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena   00:46:41
 2.  3777 Māris Vabulnieks          Ape        00:52:51 +06:10
 3.     0 Taavi Tatsi               Rouge      00:55:18 +08:37
 4.  3725 Ģirts Jaunzems            Strautiņi  00:55:33 +08:52
S Course (2): 15 KP 4.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6607 Agnese Jaunmuktāne        Smiltenes  00:41:04
 2.  6606 Anda Jaunmuktāne          Smiltenes  00:53:23 +12:19
 3.  3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne    00:54:52 +13:48
VC Course (2): 15 KP 4.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Arvis Rubenis             RWW        00:44:12
 2.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne    00:58:25 +14:13
 3.  3703 Armands Lūkins            Lejasciems 01:24:26 +40:14
V50 Course (2): 15 KP 4.90 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle  00:50:43
 2.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne    00:53:16 +02:33
 3.     0 Eero Jonas                Voru OK    00:55:58 +05:15
 4.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi  01:02:19 +11:36
 5.     0 Aare Huik                 OK Voru    01:07:12 +16:29
 6.  3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn 01:12:46 +22:03
S16 Course (3): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4045 Marta Kalniņa             Jaunsardze 00:41:14
 2.     0 Madara Jaunzema           Strautiņi  00:41:25 +00:11
 3.  5111 Anete Stabiņa             Jaunsardze 00:45:57 +04:43
 4.    99 Baiba Medne               Smiltenes  00:55:56 +14:42
 5.  5372 Evelīna Ševcova           Gulbene    00:56:17 +15:03
S40 Course (3): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3717 Daiga Krēsliņa            Lejasciems 00:51:01
 2.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi  01:05:30 +14:29
S50 Course (3): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Erika Jonas               Voru OK    00:46:01
 2.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena   00:49:37 +03:36
 3.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne    00:59:55 +13:54
 4.  3684 Inese Žīgure              Ilzene     01:04:31 +18:30
V60 Course (3): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena   00:50:57
 2.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi  00:59:34 +08:37
 3.  3659 Juris Ģērmanis                       01:06:43 +15:46
SC Course (4): 11 KP 3.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3623 Laura Igaviņa             Lejasciems 00:48:13
 2.  5366 Baiba Ševcova             Gulbene    01:02:21 +14:08
 3.  4070 Baiba Strodāne            Alūksne    01:13:10 +24:57
 4.     0 Arita Prindule            Māriņkalns 01:44:11 +55:58
S60 Course (4): 11 KP 3.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena   00:56:43
 2.  3695 Anda Lejasblusa           ind.       00:59:09 +02:26
 3.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena   01:04:40 +07:57
 4.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi  01:05:34 +08:51
 5.  3656 Aina Rubene               OK Pūznis  01:15:37 +18:54
 6.  3697 Astrīda Grīnberga         Alūksne    01:43:37 +46:54
V14 Course (4): 11 KP 3.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    92 Artis Harkins             Gaujiena   00:45:16
V70 Course (4): 11 KP 3.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3601 Gunārs Auseklis           Individuāl 01:05:30
 2.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis  01:06:27 +00:57
S14 Course (5): 11 KP 3.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Ance Poļaka               Alūksne    00:58:14
 2.  4052 Megija Ziemiņa            Gaujiena   01:13:19 +15:05
 3.     0 Egija Auziņa              Gaujiena/J 01:13:22 +15:08
SH Course (5): 11 KP 3.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Guntra Kalniņa            Gaujiena   01:02:28
     3653 Alise Rubene-Dūne         RWW        DNF     
VH Course (5): 11 KP 3.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Ivars Poļaks              Alūksne    00:58:24
V12 Course (5): 11 KP 3.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    69 Roberts Zirdziņš          Grundzāle  00:45:24
V10 Course (6): 8 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5359 Eduards Ševcovs           OK Pūznis  00:37:35
 2.     0 Marsels Lūkins            Lejasciems 00:55:47 +18:12
 3.     0 Everests Lūkins           Lejasciems 00:56:35 +19:00
S10 Course (6): 8 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5360 Elīza Ševcova             OK Pūznis  00:38:03
 2.     0 Alise Poļaka              Alūksne    01:16:59 +38:56
#1 Course (V,V40): 16 KP 5.40 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.     0 Mati Tiit                 OK Ilves  V          00:38:59
 2.  4041 Uvis Sproģis              JaunsardzeV          00:41:56 +02:57
 3.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena  V40        00:46:41 +07:42
 4.  3777 Māris Vabulnieks          Ape       V40        00:52:51 +13:52
 5.     0 Taavi Tatsi               Rouge     V40        00:55:18 +16:19
 6.  3725 Ģirts Jaunzems            Strautiņi V40        00:55:33 +16:34
 7.  3609 Atis Andersons            Baisie ežiV          00:56:51 +17:52
#2 Course (S,VC,V16,V50): 15 KP 4.90 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  6607 Agnese Jaunmuktāne        Smiltenes S          00:41:04
 2.     0 Arvis Rubenis             RWW       VC         00:44:12 +03:08
 3.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle V50        00:50:43 +09:39
 4.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne   V50        00:53:16 +12:12
 5.  6606 Anda Jaunmuktāne          Smiltenes S          00:53:23 +12:19
 6.  3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne   S          00:54:52 +13:48
 7.     0 Eero Jonas                Voru OK   V50        00:55:58 +14:54
 8.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne   VC         00:58:25 +17:21
 9.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi V50        01:02:19 +21:15
10.     0 Aare Huik                 OK Voru   V50        01:07:12 +26:08
11.  3711 Viesturs Zaķis            JaunalūksnV50        01:12:46 +31:42
12.  3703 Armands Lūkins            LejasciemsVC         01:24:26 +43:22
#3 Course (S16,S40,S50,V60): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  4045 Marta Kalniņa             JaunsardzeS16        00:41:14
 2.     0 Madara Jaunzema           Strautiņi S16        00:41:25 +00:11
 3.  5111 Anete Stabiņa             JaunsardzeS16        00:45:57 +04:43
 4.     0 Erika Jonas               Voru OK   S50        00:46:01 +04:47
 5.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena  S50        00:49:37 +08:23
 6.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena  V60        00:50:57 +09:43
 7.  3717 Daiga Krēsliņa            LejasciemsS40        00:51:01 +09:47
 8.    99 Baiba Medne               Smiltenes S16        00:55:56 +14:42
 9.  5372 Evelīna Ševcova           Gulbene   S16        00:56:17 +15:03
10.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi V60        00:59:34 +18:20
11.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne   S50        00:59:55 +18:41
12.  3684 Inese Žīgure              Ilzene    S50        01:04:31 +23:17
13.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi S40        01:05:30 +24:16
14.  3659 Juris Ģērmanis                      V60        01:06:43 +25:29
#4 Course (SC,S60,V14,V70): 11 KP 3.70 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.    92 Artis Harkins             Gaujiena  V14        00:45:16
 2.  3623 Laura Igaviņa             LejasciemsSC         00:48:13 +02:57
 3.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena  S60        00:56:43 +11:27
 4.  3695 Anda Lejasblusa           ind.      S60        00:59:09 +13:53
 5.  5366 Baiba Ševcova             Gulbene   SC         01:02:21 +17:05
 6.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena  S60        01:04:40 +19:24
 7.  3601 Gunārs Auseklis           IndividuālV70        01:05:30 +20:14
 8.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi S60        01:05:34 +20:18
 9.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis V70        01:06:27 +21:11
10.  4070 Baiba Strodāne            Alūksne   SC         01:13:10 +27:54
11.  3656 Aina Rubene               OK Pūznis S60        01:15:37 +30:21
12.  3697 Astrīda Grīnberga         Alūksne   S60        01:43:37 +58:21
13.     0 Arita Prindule            MāriņkalnsSC         01:44:11 +58:55
#5 Course (S14,SH,VH,V12): 11 KP 3.40 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.    69 Roberts Zirdziņš          Grundzāle V12        00:45:24
 2.     0 Ance Poļaka               Alūksne   S14        00:58:14 +12:50
 3.     0 Ivars Poļaks              Alūksne   VH         00:58:24 +13:00
 4.     0 Guntra Kalniņa            Gaujiena  SH         01:02:28 +17:04
 5.  4052 Megija Ziemiņa            Gaujiena  S14        01:13:19 +27:55
 6.     0 Egija Auziņa              Gaujiena/JS14        01:13:22 +27:58
     3653 Alise Rubene-Dūne         RWW       SH         DNF     
#6 Course (V10,S12,S10): 8 KP 2.40 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5359 Eduards Ševcovs           OK Pūznis V10        00:37:35
 2.  5360 Elīza Ševcova             OK Pūznis S10        00:38:03 +00:28
 3.     0 Marsels Lūkins            LejasciemsV10        00:55:47 +18:12
 4.     0 Everests Lūkins           LejasciemsV10        00:56:35 +19:00
 5.     0 Alise Poļaka              Alūksne   S10        01:16:59 +39:24

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 2023.04.25. 19:48:40 OK ALUKSNE