"HORIZONTS- 2023" 12.kārta

2023.08.22.
Organiser : OK Alūksne
Cours Master : Vilnis
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6]
[S] [S10] [S12] [S14] [S16] [S40]
[S50] [S60] [SC] [SH] [V] [V10]
[V12] [V14] [V16] [V40] [V50] [V60]
[V70] [VC] [VH]
V Course (1): 15 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4041 Uvis Sproģis              Jaunsardze 00:44:37
 2.     0 Toms Dandens              Gaujiena   00:50:03 +05:26
 3.     0 Guntis Arnicāns           OK Alūksne 00:52:50 +08:13
 4.     0 Mati Tiit                 OK Ilves   00:54:37 +10:00
 5.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs    00:58:20 +13:43
 6.  3609 Atis Andersons            Baisie eži 01:04:19 +19:42
 7.  4019 Jānis Umurs               NBS KS     01:07:03 +22:26
 8.  4039 Kristers Lārmanis         Jaunsardze 01:07:52 +23:15
V40 Course (1): 15 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Jānis Riža                Valmiera   00:59:08
 2.  3777 Māris Vabulnieks          Ape        01:02:49 +03:41
 3.  3725 Ģirts Jaunzems            Strautiņi  01:12:27 +13:19
 4.     0 Jānis Bogdanovs           Umernieki  01:25:16 +26:08
 5.     0 Arvis Solims              NBS KS     01:26:25 +27:17
S Course (2): 11 KP 5.10 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne    00:58:45
 2.     0 Ance Strakša              Alūksne    01:34:37 +35:52
V50 Course (2): 11 KP 5.10 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle  00:54:52
 2.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne    00:55:08 +00:16
 3.     0 Eero Joonas               OK Vöru    00:56:50 +01:58
 4.  3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn 01:09:51 +14:59
 5.     0 Andis Zviedris            Alūksne    01:18:04 +23:12
 6.  4053 Rolands Puriņš            Poliklīnik 01:20:20 +25:28
S40 Course (3): 12 KP 4.30 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3717 Daiga Krēsliņa            Lejasciems 00:52:40
 2.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi  00:55:47 +03:07
 3.  5366 Baiba Ševcova             Gulbene    00:59:05 +06:25
S50 Course (3): 12 KP 4.30 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Erika Joonas              OK Vōru    00:44:48
 2.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne    00:54:17 +09:29
 3.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena   00:55:55 +11:07
 4.  3684 Inese Žīgure              Ilzene     00:59:07 +14:19
S16 Course (3): 12 KP 4.30 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Madara Jaunzema           Strautiņi  00:38:05
 2.     0 Karlīna Vilciņa           OK Ausekli 00:48:23 +10:18
 3.  5372 Evelīna Ševcova           Gulbene    00:58:11 +20:06
V60 Course (3): 12 KP 4.30 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena   00:58:00
 2.     0 Uldis Bertuks             Strautiņi  01:05:52 +07:52
 3.  3659 Juris Ģērmanis                       01:08:19 +10:19
V70 Course (4): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis  01:08:27
 2.  3601 Gunārs Auseklis           Individuāl 01:08:47 +00:20
V14 Course (4): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.    92 Artis Harkins             Gaujiena   00:57:57
SC Course (4): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3623 Laura Igaviņa                        00:47:48
S60 Course (4): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena   00:58:41
 2.  3695 Anda Lejasblusa           ind.       01:06:18 +07:37
 3.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena   01:06:54 +08:13
 4.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi  01:08:59 +10:18
S14 Course (4): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Alise Elizabete Stafecka  Grundzāle  01:45:19
 2.     0 Nanija-Lība Uskliņģe      Grundzāle  01:45:23 +00:04
V12 Course (5): 9 KP 2.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Eduards Zariņš            OK Azimuts 01:30:06
SH Course (5): 9 KP 2.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3605 Evita Zeile               Alūksne    01:11:31
V10 Course (6): 6 KP 1.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5359 Eduards Ševcovs                      00:31:50
S10 Course (6): 6 KP 1.70 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5360 Elīza Ševcova             OK Pūznis  00:32:07
#1 Course (V,V40): 15 KP 6.50 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  4041 Uvis Sproģis              JaunsardzeV          00:44:37
 2.     0 Toms Dandens              Gaujiena  V          00:50:03 +05:26
 3.     0 Guntis Arnicāns           OK AlūksneV          00:52:50 +08:13
 4.     0 Mati Tiit                 OK Ilves  V          00:54:37 +10:00
 5.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs   V          00:58:20 +13:43
 6.     0 Jānis Riža                Valmiera  V40        00:59:08 +14:31
 7.  3777 Māris Vabulnieks          Ape       V40        01:02:49 +18:12
 8.  3609 Atis Andersons            Baisie ežiV          01:04:19 +19:42
 9.  4019 Jānis Umurs               NBS KS    V          01:07:03 +22:26
10.  4039 Kristers Lārmanis         JaunsardzeV          01:07:52 +23:15
11.  3725 Ģirts Jaunzems            Strautiņi V40        01:12:27 +27:50
12.     0 Jānis Bogdanovs           Umernieki V40        01:25:16 +40:39
13.     0 Arvis Solims              NBS KS    V40        01:26:25 +41:48
#2 Course (S,VC,V16,V50): 11 KP 5.10 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle V50        00:54:52
 2.  3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne   V50        00:55:08 +00:16
 3.     0 Eero Joonas               OK Vöru   V50        00:56:50 +01:58
 4.  3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne   S          00:58:45 +03:53
 5.  3711 Viesturs Zaķis            JaunalūksnV50        01:09:51 +14:59
 6.     0 Andis Zviedris            Alūksne   V50        01:18:04 +23:12
 7.  4053 Rolands Puriņš            PoliklīnikV50        01:20:20 +25:28
 8.     0 Ance Strakša              Alūksne   S          01:34:37 +39:45
#3 Course (S40,S50,S16,V60): 12 KP 4.30 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.     0 Madara Jaunzema           Strautiņi S16        00:38:05
 2.     0 Erika Joonas              OK Vōru   S50        00:44:48 +06:43
 3.     0 Karlīna Vilciņa           OK AusekliS16        00:48:23 +10:18
 4.  3717 Daiga Krēsliņa            LejasciemsS40        00:52:40 +14:35
 5.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne   S50        00:54:17 +16:12
 6.  3782 Alla Jaunzema             Strautiņi S40        00:55:47 +17:42
 7.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena  S50        00:55:55 +17:50
 8.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena  V60        00:58:00 +19:55
 9.  5372 Evelīna Ševcova           Gulbene   S16        00:58:11 +20:06
10.  5366 Baiba Ševcova             Gulbene   S40        00:59:05 +21:00
11.  3684 Inese Žīgure              Ilzene    S50        00:59:07 +21:02
12.     0 Uldis Bertuks             Strautiņi V60        01:05:52 +27:47
13.  3659 Juris Ģērmanis                      V60        01:08:19 +30:14
#4 Course (VH,V70,V14,SC,S60,S14): 11 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3623 Laura Igaviņa                       SC         00:47:48
 2.    92 Artis Harkins             Gaujiena  V14        00:57:57 +10:09
 3.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena  S60        00:58:41 +10:53
 4.  3695 Anda Lejasblusa           ind.      S60        01:06:18 +18:30
 5.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena  S60        01:06:54 +19:06
 6.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis V70        01:08:27 +20:39
 7.  3601 Gunārs Auseklis           IndividuālV70        01:08:47 +20:59
 8.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi S60        01:08:59 +21:11
 9.     0 Alise Elizabete Stafecka  Grundzāle S14        01:45:19 +57:31
10.     0 Nanija-Lība Uskliņģe      Grundzāle S14        01:45:23 +57:35
#5 Course (V12,S12,SH): 9 KP 2.70 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3605 Evita Zeile               Alūksne   SH         01:11:31
 2.     0 Eduards Zariņš            OK AzimutsV12        01:30:06 +18:35
#6 Course (V10,S10): 6 KP 1.70 km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5359 Eduards Ševcovs                     V10        00:31:50
 2.  5360 Elīza Ševcova             OK Pūznis S10        00:32:07 +00:17

© Tak-Soft 2001-2020 http://www.tak-soft.com SIME:4.7 [2022.1026] @ 2023.08.22. 19:36:26 OK ALUKSNE