-

2019.05.09.
[#1] [#2] [#3] [#4] [#5] [#6]
[#7] [#8] [M10] [M12] [M14] [M16]
[M18] [M21] [M35] [M45] [M60] [N10]
[N12] [N14] [N16] [N18] [N21] [N35]
[N45] [N60] [NR] [RADA1] [RADA2] [RADA3]
[RADA4] [RADA5] [RADA6] [RADA7] [S55] [S65]
[S8] [SB] [SH] [SO] [V55] [V65]
[V8] [VABA] [VB] [VH] [VO]
M18 Course (1): 21 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 16234 Hando Allmann             Võru       00:44:19
M21 Course (1): 21 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1989 Artūrs Pauliņš            Grundzāle  00:35:03
 2.  1973 Otārs Putrālis            OK AZIMUTS 00:46:22 +11:19
 3.  2948 Taavi Tatsi               LUS        00:50:45 +15:42
 4.  3762 Austris Kalniņš           Jaunsardze 00:51:01 +15:58
 5.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs    00:53:17 +18:14
 6. 16678 Raido Kiss                Võru       00:53:35 +18:32
 7.  3609 Atis Andersons            Baisie eži 00:55:19 +20:16
 8. 28343 Taavi Palo                Võru SuKL  01:00:51 +25:48
 9. 15698 Taavi Perv                Võru       01:01:33 +26:30
10.  4140 Kaspar Russak             Võru       01:04:42 +29:39
11.  1287 Jānis Bormanis            Grundzāle  01:04:49 +29:46
12. 13517 Raido Viks                Võru       01:05:20 +30:17
M35 Course (1): 21 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5806 Timo Palo                 Võru       00:50:54
 2.  4135 Fred Needo                Võru       00:55:33 +04:39
 3.  5188 Kaspars Abuls             OK AZIMUTS 00:57:40 +06:46
 4.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena   00:58:34 +07:40
 5.  2626 Ēriks Ūdris               Meridiāns  00:58:47 +07:53
 6. 16484 Tiit Toots                Võru       01:00:22 +09:28
 7.  3777 Māris Vabulnieks          Ape - Alūk 01:04:10 +13:16
 8.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne    01:08:11 +17:17
RADA2 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31951 Alar Voomets              Krabi Kool 02:05:55
M16 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 20687 Jürgen Joonas             Võru       00:41:22
 2. 15368 Nansen Palo               Võru       00:43:31 +02:09
 3.  4039 Kristers Lārmanis         Jaunsardze 00:45:43 +04:21
 4.  5049 Renārs Kļaviņš            Jaunsardze 00:49:06 +07:44
 5. 26584 Oliver Kimask             Võru       01:21:37 +40:15
M45 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5107 Dainis Bormanis           OK AZIMUTS 00:39:55
 2.  1965 Jānis Nulle               OK AZIMUTS 00:42:56 +03:01
 3.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle  00:47:11 +07:16
 4.  3800 Vilnis Veļķeris           OK Alūksne 00:50:56 +11:01
 5.  3449 Eero Joonas               Võru       00:51:06 +11:11
 6.  3710 Uldis Vērdiņš             Aluksne    00:52:42 +12:47
 7.  4010 Sarmis Āboliņš            OK Alūksne 00:52:46 +12:51
 8. 18049 Madis Haug                Võru       00:53:12 +13:17
 9.  3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn 00:54:03 +14:08
10.  7706 Sairos Hõrak              Võru       00:54:26 +14:31
11. 28297 Erkki Lepik               Krootuse   00:54:29 +14:34
12.   483 Aare Huik                 Võru       00:56:09 +16:14
13.  9382 Tõnu Hendrikson           Võru       00:57:50 +17:55
14.  2220 Indrek Kuusk              Võru       01:00:55 +21:00
15. 17228 Juho Joonas               Võru       01:36:39 +56:44
N21 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3717 Laura Joonas              Võru       00:35:41
 2.  1986 Vita Cīrule               OK AZIMUTS 00:47:48 +12:07
 3. 18504 Anita Laanejõe            Võru       00:49:40 +13:59
 4. 17672 Ade Timmusk               HOK        00:57:10 +21:29
 5.  1966 Videga Gaigala            OK AZIMUTS 00:57:44 +22:03
 6. 31405 Kaija Vahtra              Võru SuKL  01:24:47 +49:06
N35 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1624 Mall Alev                 Võru       00:50:48
 2.  4307 Marika Jäädmaa            Võru       00:57:24 +06:36
 3. 16421 Epp Voitka                Võru       01:07:34 +16:46
 4.  3714 Heli Haug                 Võru       01:07:58 +17:10
 5.  4017 Margita Grīnberga         Alūksne    01:14:12 +23:24
 6. 25577 Eveli Misnik              Võru       01:18:15 +27:27
 7. 15367 Katre Palo                Rõuge vald 01:19:33 +28:45
 8.  2184 Kristi Mõttus             Võru       01:24:44 +33:56
 9. 24542 Alla Tasso                Võru vald  01:31:59 +41:11
V55 Course (2): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  2203 Jānis Biezais             OK AZIMUTS 00:52:48
 2.   164 Guntars Puntulis          OK AZIMUTS 00:53:22 +00:34
 3.  1962 Guntars Cīrulis           OK AZIMUTS 00:53:52 +01:04
 4.  1999 Aldis Lapiņš              OK AZIMUTS 00:54:01 +01:13
 5.  2506 Gatis Jansons             Individuāl 00:54:22 +01:34
 6.  3757 Uldis Bertuks             OK Alūksne 00:56:36 +03:48
 7.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena   01:00:36 +07:48
 8.  3659 Juris Ģērmanis            Ind.       01:00:47 +07:59
 9.  1953 Māris Lapiņš              OK AZIMUTS 01:04:51 +12:03
RADA3 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31228 Kertu Tombak              Tartu      01:04:20
 1. 31229 Fred Koppel               Elva       01:04:20 +00:00
M14 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4041 Uvis Sproģis              Jaunsardze 00:51:33
 2.  6614 Jānis Ošiņš               OK AZIMUTS 01:10:09 +18:36
M60 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 21266 Rein Lani                 Võru       00:44:13
 2.   247 Arvo Kivikas              Ilves      00:46:00 +01:47
 3.  3685 Mati Külaase              Võru       00:49:58 +05:45
 4.  2599 Tõnu Tolm                 Võru       00:50:07 +05:54
 5.  1064 Rudolf Mürk               Võru       01:02:49 +18:36
N45 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.   359 Erika Joonas              Võru       00:47:24
 2.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena   00:51:59 +04:35
 3.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne    00:57:31 +10:07
 4.  2696 Ilze Zariņa               Jaunpiebal 00:59:19 +11:55
S55 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3723 Ārija Bertuka             Alūksne -  01:02:09
 2.  3695 Anda Lejasblusa           ind.       01:02:48 +00:39
 3.  5185 Līga Ābelniece            Jaunpiebal 01:05:38 +03:29
 4.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena   01:06:58 +04:49
 5.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena   01:08:16 +06:07
V65 Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6600 Agris Kronbergs           Variņi     01:02:12
 2.  3372 Juris Zaķis               OK Pūznis  01:25:43 +23:31
 3.  3616 Atis Anže                 OK Pūznis  01:44:44 +42:32
VB Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5065 Kalvis Punte              OK AZIMUTS 00:37:31
 2.  5064 Kaspars Lārmanis          Aumeisteri 00:40:55 +03:24
 3.  3653 Alvis Rubenis             Ind.       00:42:42 +05:11
 4.  2631 Druvis Čakārnis           Smiltene   00:43:15 +05:44
 5.    82 Ģirts Pakalns             Probild    00:46:01 +08:30
 6.  7002 Normunds Prazņicāns       Alūksne -  00:47:56 +10:25
 7.  1975 Jānis Kuprišs             Grundzāle  00:51:56 +14:25
 8.  4053 Rolands Puriņš            Poliklīnik 01:02:08 +24:37
SB Course (3): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Aiga Šmite                Jaunsargi  00:48:57
 2.  1963 Gunta Dudele              Būdaskalns 00:53:56 +04:59
 3.    27 Inga Bormane              Smiltene   01:10:17 +21:20
 4.  4030 Ilze Celenberga           Gaujiena   01:47:20 +58:23
M12 Course (4): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 24065 Uku Joonas                Võru       00:30:18
 2. 27692 Märt Viidu                Haanja PK  00:31:31 +01:13
 3. 30592 Karl-Markus Janno         Võru       00:48:34 +18:16
 4. 22401 Hannes Vislapuu           Võru       00:56:39 +26:21
 5. 28218 Marcus-Sebastian Ilumäe   Vastseliin 01:08:45 +38:27
 6. 28219 Jasper Uusmaa             Vastseliin 01:08:47 +38:29
N14 Course (4): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4045 Marta Kalniņa             Jaunsardze 00:24:33
 2. 16899 Marta Joonas              Võru KrK   00:31:24 +06:51
 3. 25576 Viktoria Misnik           Võru       00:36:53 +12:20
 4. 18636 Age-Anett Laanejõe        Võru       00:53:01 +28:28
N12 Course (4): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5097 Kitija Abula              Grundzāle  00:22:40
 2.  5111 Anete Stabiņa             Grundzāle  00:25:09 +02:29
 3.  5205 Marta Morīte              Grundzāle  00:26:47 +04:07
N60 Course (4): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 15281 Marianne Hermann          Lasva KKS  00:47:31
 2.  5017 Heli Viks                 Võru       00:54:23 +06:52
 3.  5021 Talvi Trell               Võru       00:54:30 +06:59
 4.   740 Helle Mürk                Võru       01:01:33 +14:02
S65 Course (4): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1901 Andra Veita               Individuāl 00:38:29
M10 Course (5): 7 KP 1700m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  4065 Tomass Gustavs Celenbergs Gaujiena   00:24:50
 2. 24153 Henri Rüütli              Haanja las 00:32:23 +07:33
 3. 18431 Aleks Siegert             Vastseliin 00:33:47 +08:57
 4.     0 Ernests Dambis            Alūksne    00:34:25 +09:35
 5.  5201 Pēteris Nulle             OK AZIMUTS 00:36:46 +11:56
 6.     0 Deivids Solovjovs         Grundzāle  01:00:35 +35:45
 7.     0 Ritvars Alsviks           Gaujiena   01:30:06 +65:16
 8.     0 Rodrigo Saharovs          Gaujiena   01:30:13 +65:23
N10 Course (5): 7 KP 1700m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 17915 Jette-Ly Assor            Kobras     00:26:02
RADA6 Course (6): 12 KP 4100m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31804 Maria Kall                Võru Gümn  01:37:20
 2. 31949 Regnar Boitsov            Võru       01:37:32 +00:12
 3. 31805 Triin Lukin               LEH        01:38:01 +00:41
 4. 23104 Kristi Kuus               Võru       01:38:05 +00:45
VH Course (6): 12 KP 4100m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3703 Armands Lūkins            Lejasciems 00:46:38
 2. 27603 Agu Trolla                Majatrolla 00:49:17 +02:39
 3. 30593 Kristi Asser              Võru       00:55:14 +08:36
 4. 31681 Aimar Alaver              Võru       00:55:27 +08:49
 5.  1615 Ürjo Raitar               Tartu      00:56:21 +09:43
 6. 31449 Heino Pall                Rõuge vald 01:31:51 +45:13
 7.     0 Andris Sinka              Smiltene   01:56:26 +69:48
RADA7 Course (7): 10 KP 3100m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 31931 Robert Kuus               Antsla G   01:45:48
 2. 27705 Kaur Reinhold             Antsla G   01:45:50 +00:02
SH Course (7): 10 KP 3100m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5063 Sanita Lārmane            OK AZIMUTS 00:38:33
 2.  3704 Laila Uiska               Lejasciems 00:40:43 +02:10
 3. 24006 Melani Väits              Sõmerpalu  00:41:08 +02:35
 4. 10273 Birgit Truus              Leevi      00:46:30 +07:57
 5. 28341 Kadri Visnap              Võru       00:50:04 +11:31
 6.     0 Vita Vērdiņa              Alūksne    00:52:01 +13:28
 7.    38 Ilze Rušiņa               OK AZIMUTS 00:52:40 +14:07
 8. 31948 Luule Kuus                Võru       01:54:54 +76:21
 9. 31947 Lemmi Pehlak              Võru       01:54:55 +76:22
NR Course (8): 4 KP 700m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 24148 Marta Ruthe               Kääpa PK   00:09:21
 2. 28625 Kärt Kasuk                Viitina Pu 00:09:23 +00:02
 3. 31450 Kennet Laidoner           Parksepa L 00:10:27 +01:06
 4. 30905 Sebastian Veesaar         Võru       00:10:32 +01:11
 5. 26325 Miina-Liisa Juhkam        Kobras     00:10:58 +01:37
 6. 31934 Reneeta Luiga             Krabi Kool 00:11:38 +02:17
 7. 31935 Liis-Angeelika Kanger     Krabi Kool 00:11:45 +02:24
 8. 19918 Trinity Rautits           Krabi Kool 00:11:47 +02:26
 9. 25063 Linda Tatsi               Haki küla  00:12:03 +02:42
10. 24680 Rudolf Ruthe              Päkapikk   00:12:54 +03:33
11. 31686 Rico Hanimägi             Puiga LA   00:14:13 +04:52
12. 31936 Heleri Hollas             Krabi Kool 00:14:28 +05:07
13. 31937 Trevor Oja                Krabi Kool 00:14:46 +05:25
14. 28627 Kaarel Kasuk              Viitina Pu 00:15:05 +05:44
15. 24150 Kerstin Kalda             Okasroosik 00:15:13 +05:52
16. 27686 Joel-Marten Assor         Kobras     00:15:32 +06:11
17. 24740 Annika Kalda              Võru vald  00:15:35 +06:14
18. 23110 Merili Tasso              Väimela    00:16:03 +06:42
19. 31938 Germo Tammsalu            Krabi Kool 00:16:22 +07:01
20. 31940 Siim Kolga                Krabi Kool 00:16:23 +07:02
20. 31939 Kristel Paejärv           Krabi Kool 00:16:23 +07:02
22. 22943 Sirli Tasso               Väimela la 00:16:26 +07:05
23. 28624 Kreete Kasuk              Viitina Pu 00:16:34 +07:13
24. 31446 Simon Vislapuu            Võru       00:16:58 +07:37
25. 31678 Stig Veesaar              Parksepa L 00:17:33 +08:12
26. 31945 Anar Kokk                 Krabi Kool 00:18:03 +08:42
27. 31944 Karlis Jänes              Krabi Kool 00:18:05 +08:44
28.     0 Marsels Lūkins            Lejasciems 00:18:12 +08:51
29. 31942 Sandra Männiste           Krabi Kool 00:18:31 +09:10
30.     0 Everests Lūkins           Lejasciems 00:18:32 +09:11
31. 31943 Simona Semevsky           Krabi Kool 00:19:11 +09:50
32. 31946 Anne Kibal                Krabi Kool 00:19:36 +10:15
33. 31812 Ruudo Puksing             Antsla G   00:20:48 +11:27
34. 31809 Taniel Heinaste           Antsla G   00:20:50 +11:29
34. 30909 Eliise Rüga               Vastseliin 00:20:50 +11:29
36. 31687 Sten Rüga                 Vastseliin 00:21:28 +12:07
37. 31811 Andri Tamm                Antsla G   00:22:23 +13:02
38. 31814 Marten Kliiman            Antsla G   00:22:26 +13:05
39. 31813 Berta Varik               Antsla G   00:22:41 +13:20
40. 31815 Emil Saaroja              Antsla G   00:22:45 +13:24
41. 31930 Andri Rätsep              Antsla G   00:23:00 +13:39
42. 31933 Aire Reiljan              Antsla G   00:23:19 +13:58
43. 31816 Kadi Sulbi                Antsla G   00:23:25 +14:04
44. 31810 Kaidi Zagaja              Antsla G   00:23:31 +14:10
45. 31416 Adele Palo                Võru linn  00:40:46 +31:25
S8 Course (8): 4 KP 700m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  7106 Kristīne Kupriša          Grundzāle  00:08:34
 2.  5146 Emīlija Punte             OK AZIMUTS 00:13:47 +05:13
V8 Course (8): 4 KP 700m km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  7107 Jānis Kuprišs             Grundzāle  00:09:36
 2.     0 Renārs Lārmanis           Smiltene   00:13:48 +04:12
 3.     0 Arvīds Nulle              Blome      00:13:49 +04:13
 4.     0 Teodors Punte             Smiltene   00:16:06 +06:30
VABA ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1. 18423 Maris Moor                Vastseliin 01:58:49 25p
 2. 18424 Piret Palok               Vastseliin 01:58:58 25p
 3. 12141 Annika Kalbus             Põlva Matk 01:55:26 20p
 3. 12144 Hanna Moor                Tartu      01:55:26 20p
 5. 23395 Markus Juhkam             Kobras     00:58:05 15p
 6. 25486 Kevin Kasak               Varstu KK  01:31:11 10p
 7. 18422 Lukas Siegert             Vastseliin 01:07:19 9p
 8. 24002 Sander Lepp               Võru       01:11:48 9p
 9. 25579 Mari Kalkun               Haki küla  01:13:54 9p
10. 31941 Ruth Rüga                 Vastseliin 01:18:30 9p
11. 31932 Laura Valner              Antsla G   02:13:04 9p
11. 30865 Triine Beate Tagamets     Antsla G   02:13:04 9p
13. 24033 Trond Bjarte Tagamets     Antsla G   02:13:07 9p
14. 24035 Heikko-Hardi Reinhold     Antsla G   02:13:08 9p
15. 30877 Markel Hanimägi           Puiga PK   01:21:46 8p
16. 28927 Kadri Kasuk               Kellamäe k 01:29:55 8p
17. 17786 Audun Palo                Võru       00:34:59 7p
18. 24151 Hugo Rüütli               Haanja PK  01:23:37 7p
19.  5202 Elīna Bačka               Grundzāle  01:20:21 6p
20.  5203 Ginta Ābeltiņa            Grundzāle  01:21:42 6p
21. 31808 Jarmo Jõela               Parksepa K 01:43:24 6p
22. 31950 Ragnar Rehemets           Parksepa K 01:43:29 6p
23. 19918 Trinity Rautits           Krabi Kool 00:32:12 5p
24. 31935 Liis Angeelika Kanger     Krabi Kool 00:32:14 5p
25. 31934 Reneeta Luiga             Krabi Kool 00:32:18 5p
26. 31811 Andri Tamm                Antsla g   01:05:23 5p
27. 31812 Ruudo Puksing             Antsla G   01:05:34 5p
28. 31810 Kaidi Zagaja              Antsla G   01:05:51 5p
29. 31815 Emil Saaroja              Antsla G   01:05:55 5p
30. 31813 Berta Varik               Antsla G   01:06:11 5p
31. 31930 Andri Rätsep              Antsla G   01:06:47 5p
32. 31933 Aire Reiljan              Antsla G   01:07:00 5p
33. 31816 Kadi Sulbi                Antsla G   01:08:10 5p
34.  3803 Ats Virumäe               Võru       00:28:01 4p
35. 31814 Marten Kliiman            Antsla G   01:06:03 4p
36. 31937 Trevor Oja                Krabi Kool 00:41:07 3p
37. 31936 Heleri Hollas             Krabi Kool 00:41:11 3p
#1 Course (RADA1,M18,M21,M35): 21 KP 6300m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  1989 Artūrs Pauliņš            Grundzāle M21        00:35:03
 2. 16234 Hando Allmann             Võru      M18        00:44:19 +09:16
 3.  1973 Otārs Putrālis            OK AZIMUTSM21        00:46:22 +11:19
 4.  2948 Taavi Tatsi               LUS       M21        00:50:45 +15:42
 5.  5806 Timo Palo                 Võru      M35        00:50:54 +15:51
 6.  3762 Austris Kalniņš           JaunsardzeM21        00:51:01 +15:58
 7.  5192 Māris Zeiļuks             AL Mežs   M21        00:53:17 +18:14
 8. 16678 Raido Kiss                Võru      M21        00:53:35 +18:32
 9.  3609 Atis Andersons            Baisie ežiM21        00:55:19 +20:16
10.  4135 Fred Needo                Võru      M35        00:55:33 +20:30
11.  5188 Kaspars Abuls             OK AZIMUTSM35        00:57:40 +22:37
12.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena  M35        00:58:34 +23:31
13.  2626 Ēriks Ūdris               Meridiāns M35        00:58:47 +23:44
14. 16484 Tiit Toots                Võru      M35        01:00:22 +25:19
15. 28343 Taavi Palo                Võru SuKL M21        01:00:51 +25:48
16. 15698 Taavi Perv                Võru      M21        01:01:33 +26:30
17.  3777 Māris Vabulnieks          Ape - AlūkM35        01:04:10 +29:07
18.  4140 Kaspar Russak             Võru      M21        01:04:42 +29:39
19.  1287 Jānis Bormanis            Grundzāle M21        01:04:49 +29:46
20. 13517 Raido Viks                Võru      M21        01:05:20 +30:17
21.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne   M35        01:08:11 +33:08
#2 Course (RADA2,M16,M45,N18,N21,N35,V55): 16 KP 4900m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3717 Laura Joonas              Võru      N21        00:35:41
 2.  5107 Dainis Bormanis           OK AZIMUTSM45        00:39:55 +04:14
 3. 20687 Jürgen Joonas             Võru      M16        00:41:22 +05:41
 4.  1965 Jānis Nulle               OK AZIMUTSM45        00:42:56 +07:15
 5. 15368 Nansen Palo               Võru      M16        00:43:31 +07:50
 6.  4039 Kristers Lārmanis         JaunsardzeM16        00:45:43 +10:02
 7.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle M45        00:47:11 +11:30
 8.  1986 Vita Cīrule               OK AZIMUTSN21        00:47:48 +12:07
 9.  5049 Renārs Kļaviņš            JaunsardzeM16        00:49:06 +13:25
10. 18504 Anita Laanejõe            Võru      N21        00:49:40 +13:59
11.  1624 Mall Alev                 Võru      N35        00:50:48 +15:07
12.  3800 Vilnis Veļķeris           OK AlūksneM45        00:50:56 +15:15
13.  3449 Eero Joonas               Võru      M45        00:51:06 +15:25
14.  3710 Uldis Vērdiņš             Aluksne   M45        00:52:42 +17:01
15.  4010 Sarmis Āboliņš            OK AlūksneM45        00:52:46 +17:05
16.  2203 Jānis Biezais             OK AZIMUTSV55        00:52:48 +17:07
17. 18049 Madis Haug                Võru      M45        00:53:12 +17:31
18.   164 Guntars Puntulis          OK AZIMUTSV55        00:53:22 +17:41
19.  1962 Guntars Cīrulis           OK AZIMUTSV55        00:53:52 +18:11
20.  1999 Aldis Lapiņš              OK AZIMUTSV55        00:54:01 +18:20
21.  3711 Viesturs Zaķis            JaunalūksnM45        00:54:03 +18:22
22.  2506 Gatis Jansons             IndividuālV55        00:54:22 +18:41
23.  7706 Sairos Hõrak              Võru      M45        00:54:26 +18:45
24. 28297 Erkki Lepik               Krootuse  M45        00:54:29 +18:48
25.   483 Aare Huik                 Võru      M45        00:56:09 +20:28
26.  3757 Uldis Bertuks             OK AlūksneV55        00:56:36 +20:55
27. 17672 Ade Timmusk               HOK       N21        00:57:10 +21:29
28.  4307 Marika Jäädmaa            Võru      N35        00:57:24 +21:43
29.  1966 Videga Gaigala            OK AZIMUTSN21        00:57:44 +22:03
30.  9382 Tõnu Hendrikson           Võru      M45        00:57:50 +22:09
31.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena  V55        01:00:36 +24:55
32.  3659 Juris Ģērmanis            Ind.      V55        01:00:47 +25:06
33.  2220 Indrek Kuusk              Võru      M45        01:00:55 +25:14
34.  1953 Māris Lapiņš              OK AZIMUTSV55        01:04:51 +29:10
35. 16421 Epp Voitka                Võru      N35        01:07:34 +31:53
36.  3714 Heli Haug                 Võru      N35        01:07:58 +32:17
37.  4017 Margita Grīnberga         Alūksne   N35        01:14:12 +38:31
38. 25577 Eveli Misnik              Võru      N35        01:18:15 +42:34
39. 15367 Katre Palo                Rõuge valdN35        01:19:33 +43:52
40. 26584 Oliver Kimask             Võru      M16        01:21:37 +45:56
41.  2184 Kristi Mõttus             Võru      N35        01:24:44 +49:03
42. 31405 Kaija Vahtra              Võru SuKL N21        01:24:47 +49:06
43. 24542 Alla Tasso                Võru vald N35        01:31:59 +56:18
44. 17228 Juho Joonas               Võru      M45        01:36:39 +60:58
45. 31951 Alar Voomets              Krabi KoolRADA2      02:05:55 +90:14
#3 Course (RADA3,M14,M60,N16,N45,S55,V65,VB,SB): 15 KP 4200m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5065 Kalvis Punte              OK AZIMUTSVB         00:37:31
 2.  5064 Kaspars Lārmanis          AumeisteriVB         00:40:55 +03:24
 3.  3653 Alvis Rubenis             Ind.      VB         00:42:42 +05:11
 4.  2631 Druvis Čakārnis           Smiltene  VB         00:43:15 +05:44
 5. 21266 Rein Lani                 Võru      M60        00:44:13 +06:42
 6.   247 Arvo Kivikas              Ilves     M60        00:46:00 +08:29
 7.    82 Ģirts Pakalns             Probild   VB         00:46:01 +08:30
 8.   359 Erika Joonas              Võru      N45        00:47:24 +09:53
 9.  7002 Normunds Prazņicāns       Alūksne - VB         00:47:56 +10:25
10.     0 Aiga Šmite                Jaunsargi SB         00:48:57 +11:26
11.  3685 Mati Külaase              Võru      M60        00:49:58 +12:27
12.  2599 Tõnu Tolm                 Võru      M60        00:50:07 +12:36
13.  4041 Uvis Sproģis              JaunsardzeM14        00:51:33 +14:02
14.  1975 Jānis Kuprišs             Grundzāle VB         00:51:56 +14:25
15.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena  N45        00:51:59 +14:28
16.  1963 Gunta Dudele              BūdaskalnsSB         00:53:56 +16:25
17.  3700 Iveta Veļķere             Alūksne   N45        00:57:31 +20:00
18.  2696 Ilze Zariņa               JaunpiebalN45        00:59:19 +21:48
19.  4053 Rolands Puriņš            PoliklīnikVB         01:02:08 +24:37
20.  3723 Ārija Bertuka             Alūksne - S55        01:02:09 +24:38
21.  6600 Agris Kronbergs           Variņi    V65        01:02:12 +24:41
22.  3695 Anda Lejasblusa           ind.      S55        01:02:48 +25:17
23.  1064 Rudolf Mürk               Võru      M60        01:02:49 +25:18
24. 31229 Fred Koppel               Elva      RADA3      01:04:20 +26:49
24. 31228 Kertu Tombak              Tartu     RADA3      01:04:20 +26:49
26.  5185 Līga Ābelniece            JaunpiebalS55        01:05:38 +28:07
27.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena  S55        01:06:58 +29:27
28.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena  S55        01:08:16 +30:45
29.  6614 Jānis Ošiņš               OK AZIMUTSM14        01:10:09 +32:38
30.    27 Inga Bormane              Smiltene  SB         01:10:17 +32:46
31.  3372 Juris Zaķis               OK Pūznis V65        01:25:43 +48:12
32.  3616 Atis Anže                 OK Pūznis V65        01:44:44 +67:13
33.  4030 Ilze Celenberga           Gaujiena  SB         01:47:20 +69:49
#4 Course (RADA4,M12,N14,N12,N60,S65): 10 KP 2400m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5097 Kitija Abula              Grundzāle N12        00:22:40
 2.  4045 Marta Kalniņa             JaunsardzeN14        00:24:33 +01:53
 3.  5111 Anete Stabiņa             Grundzāle N12        00:25:09 +02:29
 4.  5205 Marta Morīte              Grundzāle N12        00:26:47 +04:07
 5. 24065 Uku Joonas                Võru      M12        00:30:18 +07:38
 6. 16899 Marta Joonas              Võru KrK  N14        00:31:24 +08:44
 7. 27692 Märt Viidu                Haanja PK M12        00:31:31 +08:51
 8. 25576 Viktoria Misnik           Võru      N14        00:36:53 +14:13
 9.  1901 Andra Veita               IndividuālS65        00:38:29 +15:49
10. 15281 Marianne Hermann          Lasva KKS N60        00:47:31 +24:51
11. 30592 Karl-Markus Janno         Võru      M12        00:48:34 +25:54
12. 18636 Age-Anett Laanejõe        Võru      N14        00:53:01 +30:21
13.  5017 Heli Viks                 Võru      N60        00:54:23 +31:43
14.  5021 Talvi Trell               Võru      N60        00:54:30 +31:50
15. 22401 Hannes Vislapuu           Võru      M12        00:56:39 +33:59
16.   740 Helle Mürk                Võru      N60        01:01:33 +38:53
17. 28218 Marcus-Sebastian Ilumäe   VastseliinM12        01:08:45 +46:05
18. 28219 Jasper Uusmaa             VastseliinM12        01:08:47 +46:07
#5 Course (RADA5,M10,N10): 7 KP 1700m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  4065 Tomass Gustavs Celenbergs Gaujiena  M10        00:24:50
 2. 17915 Jette-Ly Assor            Kobras    N10        00:26:02 +01:12
 3. 24153 Henri Rüütli              Haanja lasM10        00:32:23 +07:33
 4. 18431 Aleks Siegert             VastseliinM10        00:33:47 +08:57
 5.     0 Ernests Dambis            Alūksne   M10        00:34:25 +09:35
 6.  5201 Pēteris Nulle             OK AZIMUTSM10        00:36:46 +11:56
 7.     0 Deivids Solovjovs         Grundzāle M10        01:00:35 +35:45
 8.     0 Ritvars Alsviks           Gaujiena  M10        01:30:06 +65:16
 9.     0 Rodrigo Saharovs          Gaujiena  M10        01:30:13 +65:23
#6 Course (RADA6,VH): 12 KP 4100m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  3703 Armands Lūkins            LejasciemsVH         00:46:38
 2. 27603 Agu Trolla                MajatrollaVH         00:49:17 +02:39
 3. 30593 Kristi Asser              Võru      VH         00:55:14 +08:36
 4. 31681 Aimar Alaver              Võru      VH         00:55:27 +08:49
 5.  1615 Ürjo Raitar               Tartu     VH         00:56:21 +09:43
 6. 31449 Heino Pall                Rõuge valdVH         01:31:51 +45:13
 7. 31804 Maria Kall                Võru Gümn RADA6      01:37:20 +50:42
 8. 31949 Regnar Boitsov            Võru      RADA6      01:37:32 +50:54
 9. 31805 Triin Lukin               LEH       RADA6      01:38:01 +51:23
10. 23104 Kristi Kuus               Võru      RADA6      01:38:05 +51:27
11.     0 Andris Sinka              Smiltene  VH         01:56:26 +69:48
#7 Course (RADA7,SH): 10 KP 3100m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  5063 Sanita Lārmane            OK AZIMUTSSH         00:38:33
 2.  3704 Laila Uiska               LejasciemsSH         00:40:43 +02:10
 3. 24006 Melani Väits              Sõmerpalu SH         00:41:08 +02:35
 4. 10273 Birgit Truus              Leevi     SH         00:46:30 +07:57
 5. 28341 Kadri Visnap              Võru      SH         00:50:04 +11:31
 6.     0 Vita Vērdiņa              Alūksne   SH         00:52:01 +13:28
 7.    38 Ilze Rušiņa               OK AZIMUTSSH         00:52:40 +14:07
 8. 31931 Robert Kuus               Antsla G  RADA7      01:45:48 +67:15
 9. 27705 Kaur Reinhold             Antsla G  RADA7      01:45:50 +67:17
10. 31948 Luule Kuus                Võru      SH         01:54:54 +76:21
11. 31947 Lemmi Pehlak              Võru      SH         01:54:55 +76:22
#8 Course (NR,S8,V8,SO,VO): 4 KP 700m km ^

  #    NR Name                      Club      Class      Result                
 1.  7106 Kristīne Kupriša          Grundzāle S8         00:08:34
 2. 24148 Marta Ruthe               Kääpa PK  NR         00:09:21 +00:47
 3. 28625 Kärt Kasuk                Viitina PuNR         00:09:23 +00:49
 4.  7107 Jānis Kuprišs             Grundzāle V8         00:09:36 +01:02
 5. 31450 Kennet Laidoner           Parksepa LNR         00:10:27 +01:53
 6. 30905 Sebastian Veesaar         Võru      NR         00:10:32 +01:58
 7. 26325 Miina-Liisa Juhkam        Kobras    NR         00:10:58 +02:24
 8. 31934 Reneeta Luiga             Krabi KoolNR         00:11:38 +03:04
 9. 31935 Liis-Angeelika Kanger     Krabi KoolNR         00:11:45 +03:11
10. 19918 Trinity Rautits           Krabi KoolNR         00:11:47 +03:13
11. 25063 Linda Tatsi               Haki küla NR         00:12:03 +03:29
12. 24680 Rudolf Ruthe              Päkapikk  NR         00:12:54 +04:20
13.  5146 Emīlija Punte             OK AZIMUTSS8         00:13:47 +05:13
14.     0 Renārs Lārmanis           Smiltene  V8         00:13:48 +05:14
15.     0 Arvīds Nulle              Blome     V8         00:13:49 +05:15
16. 31686 Rico Hanimägi             Puiga LA  NR         00:14:13 +05:39
17. 31936 Heleri Hollas             Krabi KoolNR         00:14:28 +05:54
18. 31937 Trevor Oja                Krabi KoolNR         00:14:46 +06:12
19. 28627 Kaarel Kasuk              Viitina PuNR         00:15:05 +06:31
20. 24150 Kerstin Kalda             OkasroosikNR         00:15:13 +06:39
21. 27686 Joel-Marten Assor         Kobras    NR         00:15:32 +06:58
22. 24740 Annika Kalda              Võru vald NR         00:15:35 +07:01
23. 23110 Merili Tasso              Väimela   NR         00:16:03 +07:29
24.     0 Teodors Punte             Smiltene  V8         00:16:06 +07:32
25. 31938 Germo Tammsalu            Krabi KoolNR         00:16:22 +07:48
26. 31940 Siim Kolga                Krabi KoolNR         00:16:23 +07:49
26. 31939 Kristel Paejärv           Krabi KoolNR         00:16:23 +07:49
28. 22943 Sirli Tasso               Väimela laNR         00:16:26 +07:52
29. 28624 Kreete Kasuk              Viitina PuNR         00:16:34 +08:00
30. 31446 Simon Vislapuu            Võru      NR         00:16:58 +08:24
31. 31678 Stig Veesaar              Parksepa LNR         00:17:33 +08:59
32. 31945 Anar Kokk                 Krabi KoolNR         00:18:03 +09:29
33. 31944 Karlis Jänes              Krabi KoolNR         00:18:05 +09:31
34.     0 Marsels Lūkins            LejasciemsNR         00:18:12 +09:38
35. 31942 Sandra Männiste           Krabi KoolNR         00:18:31 +09:57
36.     0 Everests Lūkins           LejasciemsNR         00:18:32 +09:58
37. 31943 Simona Semevsky           Krabi KoolNR         00:19:11 +10:37
38. 31946 Anne Kibal                Krabi KoolNR         00:19:36 +11:02
39. 31812 Ruudo Puksing             Antsla G  NR         00:20:48 +12:14
40. 31809 Taniel Heinaste           Antsla G  NR         00:20:50 +12:16
40. 30909 Eliise Rüga               VastseliinNR         00:20:50 +12:16
42. 31687 Sten Rüga                 VastseliinNR         00:21:28 +12:54
43. 31811 Andri Tamm                Antsla G  NR         00:22:23 +13:49
44. 31814 Marten Kliiman            Antsla G  NR         00:22:26 +13:52
45. 31813 Berta Varik               Antsla G  NR         00:22:41 +14:07
46. 31815 Emil Saaroja              Antsla G  NR         00:22:45 +14:11
47. 31930 Andri Rätsep              Antsla G  NR         00:23:00 +14:26
48. 31933 Aire Reiljan              Antsla G  NR         00:23:19 +14:45
49. 31816 Kadi Sulbi                Antsla G  NR         00:23:25 +14:51
50. 31810 Kaidi Zagaja              Antsla G  NR         00:23:31 +14:57
51. 31416 Adele Palo                Võru linn NR         00:40:46 +32:12

© Tak-Soft 2001-2016 http://www.tak-soft.com SIME:4.64 [2017.206] @ 2019.05.09. 1:08:54 OK ALUKSNE