"HORIZONTS- 2016" 16.kārta

2016.09.13.
Organiser : OK Alūksne
Course Master : Mairis Rāts & Raivis Cekuls
[#1] [#2] [#3] [#4] [S10] [S12]
[S14] [S16] [S35] [S45] [S55] [SA]
[SB] [SH] [V10] [V12] [V14] [V16]
[V35] [V45] [V55] [V65] [VA] [VB]
[VH]
VA Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3740 Toms Dandens              Gaujiena   00:45:41
 2.  3609 Atis Andersons            Baisie eži 01:02:45 +17:04
 3.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne    01:09:02 +23:21
VB Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3725 Ģirts Jaunzems            NBS KS     00:57:05
 2.  2698 Rubens Pāvils Šulcs       Smiltene   00:58:34 +01:29
     4020 Aldis Sebris              OK Pūznis  DQ      
V16 Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3762 Austris Kalniņš           Jaunsardze 00:55:21
 2.  4034 Artūrs Rainiks            Strautiņu  01:48:49 +53:28
V35 Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  2626 Ēriks Ūdris               ZVOC       00:49:03
 2.  3777 Māris Vabulnieks          Ape        00:51:06 +02:03
 3.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena   01:05:49 +16:46
V45 Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle  00:59:32
 2.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi  01:03:50 +04:18
 3.  3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn 01:08:11 +08:39
 4.     0 Aigars Dudelis            Azimuts    01:09:52 +10:20
 5.     0 Aare Huik                 OK Voru    01:12:04 +12:32
     3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne    DQ      
SA Course (1): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3717 Daiga Krēsliņa            OK Pūznis  01:07:23
 2.  2502 Aiva Skopāne              Azimuts    01:15:29 +08:06
V55 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  1999 Aldis Lapiņš              Azimuts    00:46:02
 2.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi  00:48:17 +02:15
 3.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena   00:48:46 +02:44
V65 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3601 Gunārs Auseklis           Individuāl 00:56:00
 2.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis  01:04:24 +08:24
V14 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5049 Renārs Kļaviņš            RJCJD/Grun 00:45:02
 2.  4041 Uvis Sproģis              Jaunsardze 00:51:20 +06:18
 3.  4039 Kristers Lārmanis         Jaunsardze 00:53:18 +08:16
 4.     0 Kristaps Jakovļevs        Jaunsardze 01:13:32 +28:30
SB Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6622 Laura Savicka             OK Azimuts 00:39:24
 2.  1963 Gunta Dudele              Azimuts    00:54:56 +15:32
 3.  4055 Aivita Kļečetņikova       Balvi      01:21:48 +42:24
S35 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3684 Inese Žīgure              Ilzene     00:51:12
 2.  3605 Evita Zeile               EET Vidzem 01:13:03 +21:51
S45 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3769 Līga Vabulniece           Ape        01:00:13
 2.  3695 Anda Lejasblusa           ind.       01:01:04 +00:51
 3.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena   01:04:13 +04:00
 4.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena   01:05:20 +05:07
 5.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena   01:15:12 +14:59
S16 Course (2): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  2501 Elīna Skopāne             RJCJD      00:40:43
 2.  2649 Agnija Caune              Grundzāle  00:43:47 +03:04
 3.  1977 Zanda Stabiņa             RJCJD      00:46:19 +05:36
VH Course (3): 8 KP 3.20 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Oskars Laucis             Gaujiena   00:38:28
 2.  3703 Armands Lūkins            Lejasciems 00:45:38 +07:10
 3.  4053 Rolands Puriņš            Poliklīnik 00:47:13 +08:45
 4.  4054 Ernests Olders            Alūksne    00:47:31 +09:03
S55 Course (3): 8 KP 3.20 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi  00:54:38
SH Course (3): 8 KP 3.20 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  5182 Jana Marta Ivanovska      Smiltene   00:43:30
 2.  3776 Sindija Žīgure            Ilzene     00:50:04 +06:34
 3.     0 Dace Kārkliņa             Ilzene     00:50:27 +06:57
 4.     0 Erika Olberkyte           Alūksne    00:56:35 +13:05
 5.  3704 Laila Uiska               Lejasciems 00:57:45 +14:15
 6.  4030 Ilze Celenberga           Gaujiena   00:59:22 +15:52
     3782 Alla Jaunzema             Strautiņi  DQ      
        0 Inese Orlova              Alūksne    DQ      
S12 Course (3): 8 KP 3.20 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6607 Agnese Jaunmuktāne        Smiltenes  00:30:41
 2.  6606 Anda Jaunmuktāne          Smiltenes  00:32:27 +01:46
 3.     0 Madara Celma              Azimuts    00:43:41 +13:00
 4.     0 Jūlija Katrīna Celenberga Gaujiena   00:59:05 +28:24
V10 Course (4): 6 KP 2.10 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.  6614 Jānis Ošiņš               Smiltenes  00:31:45
 2.     0 Roberts Uzuliņš           Stāķi      00:35:12 +03:27
 3.     0 Martins Celms             Jaunsardze 00:46:07 +14:22
 4.     0 Tomass Celenbergs         Gaujiena   00:51:03 +19:18
S10 Course (4): 6 KP 2.10 km ^

  #    NR Name                      Club       Result                
 1.     0 Anete Stabiņa             Grundzāle  00:26:47
 2.     0 Kitija Abula              Grundzāle  00:26:48 +00:01
 3.  4045 Marta Kalniņa             Gaujiena   00:27:57 +01:10
 4.     0 Džeida Alsvika            Gaujiena   00:50:55 +24:08
#1 Course (VA,VB,V16,V35,V45,SA): 13 KP 5.50 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.  3740 Toms Dandens              Gaujiena  VA       00:45:41
 2.  2626 Ēriks Ūdris               ZVOC      V35      00:49:03 +03:22
 3.  3777 Māris Vabulnieks          Ape       V35      00:51:06 +05:25
 4.  3762 Austris Kalniņš           JaunsardzeV16      00:55:21 +09:40
 5.  3725 Ģirts Jaunzems            NBS KS    VB       00:57:05 +11:24
 6.  2698 Rubens Pāvils Šulcs       Smiltene  VB       00:58:34 +12:53
 7.  1968 Māris Stabiņš             Grundzāle V45      00:59:32 +13:51
 8.  3609 Atis Andersons            Baisie ežiVA       01:02:45 +17:04
 9.  4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi V45      01:03:50 +18:09
10.  3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena  V35      01:05:49 +20:08
11.  3717 Daiga Krēsliņa            OK Pūznis SA       01:07:23 +21:42
12.  3711 Viesturs Zaķis            JaunalūksnV45      01:08:11 +22:30
13.  3767 Guntis Podnieks           Alūksne   VA       01:09:02 +23:21
14.     0 Aigars Dudelis            Azimuts   V45      01:09:52 +24:11
15.     0 Aare Huik                 OK Voru   V45      01:12:04 +26:23
16.  2502 Aiva Skopāne              Azimuts   SA       01:15:29 +29:48
17.  4034 Artūrs Rainiks            Strautiņu V16      01:48:49 +63:08
     4020 Aldis Sebris              OK Pūznis VB       DQ      
     3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne   V45      DQ      
#2 Course (V55,V65,V14,SB,S35,S45,S16): 9 KP 3.80 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.  6622 Laura Savicka             OK AzimutsSB       00:39:24
 2.  2501 Elīna Skopāne             RJCJD     S16      00:40:43 +01:19
 3.  2649 Agnija Caune              Grundzāle S16      00:43:47 +04:23
 4.  5049 Renārs Kļaviņš            RJCJD/GrunV14      00:45:02 +05:38
 5.  1999 Aldis Lapiņš              Azimuts   V55      00:46:02 +06:38
 6.  1977 Zanda Stabiņa             RJCJD     S16      00:46:19 +06:55
 7.  3757 Uldis Bertuks             Strautiņi V55      00:48:17 +08:53
 8.  3727 Viesturs Dandens          Gaujiena  V55      00:48:46 +09:22
 9.  3684 Inese Žīgure              Ilzene    S35      00:51:12 +11:48
10.  4041 Uvis Sproģis              JaunsardzeV14      00:51:20 +11:56
11.  4039 Kristers Lārmanis         JaunsardzeV14      00:53:18 +13:54
12.  1963 Gunta Dudele              Azimuts   SB       00:54:56 +15:32
13.  3601 Gunārs Auseklis           IndividuālV65      00:56:00 +16:36
14.  3769 Līga Vabulniece           Ape       S45      01:00:13 +20:49
15.  3695 Anda Lejasblusa           ind.      S45      01:01:04 +21:40
16.  4052 Sanita Sproģe             Gaujiena  S45      01:04:13 +24:49
17.  3772 Juris Zaķis               OK Pūznis V65      01:04:24 +25:00
18.  3682 Ineta Riepniece           Gaujiena  S45      01:05:20 +25:56
19.  3605 Evita Zeile               EET VidzemS35      01:13:03 +33:39
20.     0 Kristaps Jakovļevs        JaunsardzeV14      01:13:32 +34:08
21.  3720 Ilze Dāve                 Gaujiena  S45      01:15:12 +35:48
22.  4055 Aivita Kļečetņikova       Balvi     SB       01:21:48 +42:24
#3 Course (VH,V12,S55,SH,S14,S12): 8 KP 3.20 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.  6607 Agnese Jaunmuktāne        Smiltenes S12      00:30:41
 2.  6606 Anda Jaunmuktāne          Smiltenes S12      00:32:27 +01:46
 3.     0 Oskars Laucis             Gaujiena  VH       00:38:28 +07:47
 4.  5182 Jana Marta Ivanovska      Smiltene  SH       00:43:30 +12:49
 5.     0 Madara Celma              Azimuts   S12      00:43:41 +13:00
 6.  3703 Armands Lūkins            LejasciemsVH       00:45:38 +14:57
 7.  4053 Rolands Puriņš            PoliklīnikVH       00:47:13 +16:32
 8.  4054 Ernests Olders            Alūksne   VH       00:47:31 +16:50
 9.  3776 Sindija Žīgure            Ilzene    SH       00:50:04 +19:23
10.     0 Dace Kārkliņa             Ilzene    SH       00:50:27 +19:46
11.  3723 Ārija Bertuka             Strautiņi S55      00:54:38 +23:57
12.     0 Erika Olberkyte           Alūksne   SH       00:56:35 +25:54
13.  3704 Laila Uiska               LejasciemsSH       00:57:45 +27:04
14.     0 Jūlija Katrīna Celenberga Gaujiena  S12      00:59:05 +28:24
15.  4030 Ilze Celenberga           Gaujiena  SH       00:59:22 +28:41
     3782 Alla Jaunzema             Strautiņi SH       DQ      
        0 Inese Orlova              Alūksne   SH       DQ      
#4 Course (V10,S10): 6 KP 2.10 km ^

  #    NR Name                      Club      Class    Result                
 1.     0 Anete Stabiņa             Grundzāle S10      00:26:47
 2.     0 Kitija Abula              Grundzāle S10      00:26:48 +00:01
 3.  4045 Marta Kalniņa             Gaujiena  S10      00:27:57 +01:10
 4.  6614 Jānis Ošiņš               Smiltenes V10      00:31:45 +04:58
 5.     0 Roberts Uzuliņš           Stāķi     V10      00:35:12 +08:25
 6.     0 Martins Celms             JaunsardzeV10      00:46:07 +19:20
 7.     0 Džeida Alsvika            Gaujiena  S10      00:50:55 +24:08
 8.     0 Tomass Celenbergs         Gaujiena  V10      00:51:03 +24:16

© Tak-Soft 2001-2015 http://www.tak-soft.com SIME:4.61 [2015.426] @ 2016.09.13. 17:53:03 OK ALUKSNE