"HORIZONTS-2013" 6.kārta

2013.05.28.
Organizer : OK Alūksne
Coursmaster : Viesturs Zaķis
[# 1] [# 2] [# 3] [# 4] [# 5] [# 6]
[# 7] [S10] [S12] [S14] [S16] [S18]
[S35] [S45] [S55] [S65] [SA] [SB]
[SH] [V10] [V12] [V14] [V16] [V18]
[V35] [V45] [V55] [V65] [VA] [VB]
[VH]
VA Course (1): 18 KP 6,9 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3740 Toms Dandens              Gaujiena    00:48:10
  2. 4019 Jānis Umurs               NBS KS      00:50:02
V35 Course (1): 18 KP 6,9 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3777 Māris Vabulnieks          Ape         00:52:33
  2. 3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena    00:54:01
  3. 2626 Ēriks Ūdris               ZVOC        00:54:53
VB Course (2): 17 KP 5,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1904 Edgars Spirido            Azimuts     00:50:32
  2. 4020 Aldis Sebris              OK Pūznis   00:50:38
  3. 5064 Kaspars Lārmanis          Aumeisteri  00:56:42
  4. 3767 Guntis Podnieks           Alūksne     00:59:29
  5. 3703 Armands Lūkins            Lejasciems  01:04:31
  6.    0 Edijs Jundzis             Sinole      01:11:46
  7. 3735 Mairis Rāts               Veclaicene  01:20:22
     4022 Andis Birznieks           NBS KS      DQ      
V45 Course (2): 17 KP 5,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  164 Guntars Puntulis          Smiltene    00:42:36
  2. 3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne     00:45:27
  3. 1968 Māris Stabiņš             Grundzāle   00:52:04
  4. 3757 Uldis Bertuks             Strautiņi   00:54:43
  5. 4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi   01:03:40
     3727 Viesturs Dandens          Gaujiena    DQ      
SA Course (2): 17 KP 5,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3684 Inese Žīgure              Ilzene      00:59:35
  2. 3717 Daiga Krēsliņa            Lejasciems  01:00:02
V16 Course (3): 14 KP 4,8 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3701 Jānis Veļķeris            Alūksne     01:02:19
S35 Course (3): 14 KP 4,8 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1986 Vita Cīrule               Azimuts     00:46:18
  2. 2502 Aiva Skopāne              Azimuts     00:52:14
  3. 1963 Gunta Dudele              Azimuts     01:03:49
V18 Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Arnolds Dmitrijevs        Alūksne     00:51:32
V14 Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2513 Ilgvars Caune             Grundzāle   00:26:33
  2. 3650 Renārs Kokorevičs         Gulbenes B  00:34:02
  3.    0 Eduards Štoknis           OK Pūznis   00:34:57
  4. 4004 Kārlis Ludvigs            Strautiņu   00:49:53
V55 Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3601 Gunārs Auseklis           Individuāl  00:45:05
  2. 3653 Arvis Rubenis             Individuāl  00:45:22
V65 Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3772 Juris Zaķis               Lejasciems  00:47:14
  2. 3616 Atis Anže                 OK Pūznis   01:08:15
SB Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 4017 Margita Grīnberga         Alūksne     00:38:01
  2. 3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne     00:40:13
  3. 3769 Līga Vabulniece           Ape         00:43:15
  4. 3792 Līga Lupkina              Balvi       00:50:21
  5. 3782 Alla Jaunzema             Strautiņi   00:56:01
  6. 3605 Evita Zeile               EET Vidzem  00:56:54
S45 Course (4): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1966 Videga Gaigala            Smiltene    00:37:58
  2. 3625 Gerda Sirmā               OK Pūznis   00:48:30
  3. 3723 Ārija Bertuka             Strautiņi   00:50:00
  4. 3656 Aina Rubene               OK Pūznis   00:51:42
  5. 3695 Anda Lejasblusa           ind.        00:52:04
  6. 3720 Ilze Dāve                 Gaujiena    01:13:40
  7. 3698 Vita Vērdiņa              Alūksne     01:15:00
VH Course (5): 11 KP 3,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Andis Dunaiskis           Alūksne     00:47:31
S14 Course (5): 11 KP 3,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2501 Elīna Skopāne             Azimuts     00:38:54
  2. 3644 Signe Sirmā               Gulbenes R  00:39:33
  3. 4011 Inese Bērtiņa             Strautiņu   01:06:26
  4. 4013 Agate Mūrniece            Strautiņu   01:06:30
S55 Course (5): 11 KP 3,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3697 Astrīda Grīnberga         Lattelecom  00:47:48
V12 Course (6): 8 KP 2,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 4003 Kristers Eduards Usārs    Lejasciems  00:19:06
  2. 3762 Austris Kalniņš           Gaujiena    00:25:27
  3. 4001 Krišjānis Stilve          Strautiņu   00:29:44
  4. 4002 Rainers Zvirbulis         Strautiņu   00:31:43
S12 Course (6): 8 KP 2,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2649 Agnija Caune              Grundzāle   00:16:24
  2. 1977 Zanda Stabiņa             Grundzāle   00:18:27
  3. 4007 Solvija Ozoliņa           Strautiņu   01:01:24
  4. 4005 Elīna Uvārova             Strautiņu   01:01:25
  5. 4008 Ramona Kubulniece         Strautiņu   01:01:41
V10 Course (7): 6 KP 1,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Pēteris Kondratjevs       Birzuļi     00:21:27
# 1 Course (VA,V35): 18 KP 6,9 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3740 Toms Dandens              Gaujiena    00:48:10
  2. 4019 Jānis Umurs               NBS KS      00:50:02
  3. 3777 Māris Vabulnieks          Ape         00:52:33
  4. 3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena    00:54:01
  5. 2626 Ēriks Ūdris               ZVOC        00:54:53
# 2 Course (VB,V45,SA): 17 KP 5,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.  164 Guntars Puntulis          Smiltene    00:42:36
  2. 3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne     00:45:27
  3. 1904 Edgars Spirido            Azimuts     00:50:32
  4. 4020 Aldis Sebris              OK Pūznis   00:50:38
  5. 1968 Māris Stabiņš             Grundzāle   00:52:04
  6. 3757 Uldis Bertuks             Strautiņi   00:54:43
  7. 5064 Kaspars Lārmanis          Aumeisteri  00:56:42
  8. 3767 Guntis Podnieks           Alūksne     00:59:29
  9. 3684 Inese Žīgure              Ilzene      00:59:35
 10. 3717 Daiga Krēsliņa            Lejasciems  01:00:02
 11. 4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi   01:03:40
 12. 3703 Armands Lūkins            Lejasciems  01:04:31
 13.    0 Edijs Jundzis             Sinole      01:11:46
 14. 3735 Mairis Rāts               Veclaicene  01:20:22
     3727 Viesturs Dandens          Gaujiena    DQ      
     4022 Andis Birznieks           NBS KS      DQ      
# 3 Course (V16,S18,S35): 14 KP 4,8 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 1986 Vita Cīrule               Azimuts     00:46:18
  2. 2502 Aiva Skopāne              Azimuts     00:52:14
  3. 3701 Jānis Veļķeris            Alūksne     01:02:19
  4. 1963 Gunta Dudele              Azimuts     01:03:49
# 4 Course (V18,V14,V55,V65,SB,S16,S45): 13 KP 3,7 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2513 Ilgvars Caune             Grundzāle   00:26:33
  2. 3650 Renārs Kokorevičs         Gulbenes B  00:34:02
  3.    0 Eduards Štoknis           OK Pūznis   00:34:57
  4. 1966 Videga Gaigala            Smiltene    00:37:58
  5. 4017 Margita Grīnberga         Alūksne     00:38:01
  6. 3760 Sanita  Vilciņa           Alūksne     00:40:13
  7. 3769 Līga Vabulniece           Ape         00:43:15
  8. 3601 Gunārs Auseklis           Individuāl  00:45:05
  9. 3653 Arvis Rubenis             Individuāl  00:45:22
 10. 3772 Juris Zaķis               Lejasciems  00:47:14
 11. 3625 Gerda Sirmā               OK Pūznis   00:48:30
 12. 4004 Kārlis Ludvigs            Strautiņu   00:49:53
 13. 3723 Ārija Bertuka             Strautiņi   00:50:00
 14. 3792 Līga Lupkina              Balvi       00:50:21
 15.    0 Arnolds Dmitrijevs        Alūksne     00:51:32
 16. 3656 Aina Rubene               OK Pūznis   00:51:42
 17. 3695 Anda Lejasblusa           ind.        00:52:04
 18. 3782 Alla Jaunzema             Strautiņi   00:56:01
 19. 3605 Evita Zeile               EET Vidzem  00:56:54
 20. 3616 Atis Anže                 OK Pūznis   01:08:15
 21. 3720 Ilze Dāve                 Gaujiena    01:13:40
 22. 3698 Vita Vērdiņa              Alūksne     01:15:00
# 5 Course (VH,SH,S14,S55,S65): 11 KP 3,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2501 Elīna Skopāne             Azimuts     00:38:54
  2. 3644 Signe Sirmā               Gulbenes R  00:39:33
  3.    0 Andis Dunaiskis           Alūksne     00:47:31
  4. 3697 Astrīda Grīnberga         Lattelecom  00:47:48
  5. 4011 Inese Bērtiņa             Strautiņu   01:06:26
  6. 4013 Agate Mūrniece            Strautiņu   01:06:30
# 6 Course (V12,S12): 8 KP 2,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2649 Agnija Caune              Grundzāle   00:16:24
  2. 1977 Zanda Stabiņa             Grundzāle   00:18:27
  3. 4003 Kristers Eduards Usārs    Lejasciems  00:19:06
  4. 3762 Austris Kalniņš           Gaujiena    00:25:27
  5. 4001 Krišjānis Stilve          Strautiņu   00:29:44
  6. 4002 Rainers Zvirbulis         Strautiņu   00:31:43
  7. 4007 Solvija Ozoliņa           Strautiņu   01:01:24
  8. 4005 Elīna Uvārova             Strautiņu   01:01:25
  9. 4008 Ramona Kubulniece         Strautiņu   01:01:41
# 7 Course (V10,S10): 6 KP 1,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Pēteris Kondratjevs       Birzuļi     00:21:27

© Tak-Soft 2001-2007 http://www.tak-soft.com/ SPORTident ME:3.5 [2007.706] @ 2013.05.28. 22:33:31 OK ALUKSNE