"HORIZONTS-2013" 15.kārta

2013.09.17.
Organizer : OK Alūksne
Coursmaster : Jānis Umurs
[# 1] [# 2] [# 3] [# 4] [# 5] [# 6]
[# 7] [S10] [S12] [S14] [S16] [S18]
[S35] [S45] [S55] [S65] [SA] [SB]
[SH] [V10] [V12] [V14] [V16] [V18]
[V35] [V45] [V55] [V65] [VA] [VB]
[VH]
VA Course (1): 17 KP 7,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3609 Atis Andersons            Baisie eži  01:07:42
V35 Course (1): 17 KP 7,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena    00:55:11
  2.    0 Atis  Kalējs              Gaujiena    00:55:26
  3. 3777 Māris Vabulnieks          Ape         00:59:46
  4. 2626 Ēriks Ūdris               ZVOC        01:00:51
  5.    0 Ģirts Teilāns             Balvi       02:12:14
VB Course (2): 15 KP 6,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3767 Guntis Podnieks           Alūksne     00:55:19
  2.    0 Zigmārs Bertuks           Strautiņi   01:00:55
  3. 3703 Armands Lūkins            Lejasciems  01:12:55
  4. 3735 Mairis Rāts               Veclaicene  01:17:01
  5. 4022 Andis Birznieks           NBS KS      01:30:29
V45 Course (2): 15 KP 6,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne     00:51:56
  2. 1968 Māris Stabiņš             Grundzāle   00:53:12
  3. 3757 Uldis Bertuks             Strautiņi   00:56:43
  4. 3727 Viesturs Dandens          Gaujiena    01:04:26
  5. 4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi   01:06:59
     3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn  DQ      
V16 Course (3): 13 KP 5,0 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2514 Matīss Slikšjānis         Grundzāle   00:41:31
  2. 3701 Jānis Veļķeris            Alūksne     00:44:44
  3. 3702 Rihards Lūkins            Zaļais      00:55:22
     3610 Armands Kļečetņikovs      Baisie eži  DQ      
S35 Course (3): 13 KP 5,0 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2502 Aiva Skopāne              Azimuts     00:52:04
V14 Course (4): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2513 Ilgvars Caune             Grundzāle   00:32:14
  2.    0 Roberts Putnis            OK Pūznis   00:33:45
  3. 3650 Renārs Kokorevičs         Gulbenes B  00:46:10
V55 Course (4): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3653 Arvis Rubenis             Individuāl  00:35:10
  2. 3601 Gunārs Auseklis           Individuāl  00:50:05
VH Course (4): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Roberts Āboliņš           Strautiņi   00:40:28
SB Course (4): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 4017 Margita Grīnberga         Alūksne     00:44:45
  2. 3782 Alla Jaunzema             Strautiņi   00:47:50
  3. 3769 Līga Vabulniece           Ape         00:48:45
  4. 3792 Līga Lupkina              Balvi       00:50:13
  5. 3700 Iveta Veļķere             Alūksne     00:55:42
S45 Course (4): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3656 Aina Rubene               OK Pūznis   00:47:22
  2. 3695 Anda Lejasblusa           ind.        00:47:26
  3. 3625 Gerda Sirmā               OK Pūznis   00:50:07
  4. 3682 Ineta Riepniece           Gaujiena    00:56:25
  5. 3720 Ilze Dāve                 Gaujiena    00:58:18
  6. 3698 Vita Vērdiņa              Alūksne     01:06:27
V65 Course (5): 9 KP 3,2 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3772 Juris Zaķis               Lejasciems  00:40:34
S14 Course (5): 9 KP 3,2 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3773 Karīna Harkina            Gaujiena    00:38:39
  2. 2501 Elīna Skopāne             Azimuts     00:39:12
  3. 4011 Inese Bērtiņa             Strautiņu   00:50:33
  4. 4015 Ieva Krēsliņa             Strautiņu   00:50:35
V12 Course (6): 8 KP 2,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3762 Austris Kalniņš           Gaujiena    00:27:41
  2. 4003 Kristers Eduards Usārs    Lejasciems  00:30:42
  3. 4001 Krišjānis Stilve          Strautiņu   00:40:35
  4. 4002 Rainers Zvirbulis         Strautiņu   00:41:13
S12 Course (6): 8 KP 2,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2649 Agnija Caune              Grundzāle   00:24:58
  2. 1977 Zanda Stabiņa             Grundzāle   00:28:16
  3. 3716 Estere Rožkalne           Gaujiena    00:31:11
  4. 4005 Elīna Uvārova             Strautiņu   00:46:13
  5. 4006 Estere Mukstiņa           Strautiņu   00:46:14
  5. 4007 Solvija Ozoliņa           Strautiņu   00:46:14
SH Course (6): 8 KP 2,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3605 Evita Zeile               EET Vidzem  00:36:53
  2.    0 Daidze Andersone          Baisie Eži  00:40:50
V10 Course (7): 7 KP 1,6 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Pēteris Kondratjevs       Birzuļi     00:19:57
S10 Course (7): 7 KP 1,6 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Marta Kalniņa             Gaujiena    00:33:22
# 1 Course (VA,V35): 17 KP 7,3 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3689 Raivis Kalniņš            Gaujiena    00:55:11
  2.    0 Atis  Kalējs              Gaujiena    00:55:26
  3. 3777 Māris Vabulnieks          Ape         00:59:46
  4. 2626 Ēriks Ūdris               ZVOC        01:00:51
  5. 3609 Atis Andersons            Baisie eži  01:07:42
  6.    0 Ģirts Teilāns             Balvi       02:12:14
# 2 Course (VB,V18,V45,SA): 15 KP 6,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3710 Uldis Vērdiņš             Alūksne     00:51:56
  2. 1968 Māris Stabiņš             Grundzāle   00:53:12
  3. 3767 Guntis Podnieks           Alūksne     00:55:19
  4. 3757 Uldis Bertuks             Strautiņi   00:56:43
  5.    0 Zigmārs Bertuks           Strautiņi   01:00:55
  6. 3727 Viesturs Dandens          Gaujiena    01:04:26
  7. 4010 Sarmis Āboliņš            Strautiņi   01:06:59
  8. 3703 Armands Lūkins            Lejasciems  01:12:55
  9. 3735 Mairis Rāts               Veclaicene  01:17:01
 10. 4022 Andis Birznieks           NBS KS      01:30:29
     3711 Viesturs Zaķis            Jaunalūksn  DQ      
# 3 Course (V16,S18,S35): 13 KP 5,0 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2514 Matīss Slikšjānis         Grundzāle   00:41:31
  2. 3701 Jānis Veļķeris            Alūksne     00:44:44
  3. 2502 Aiva Skopāne              Azimuts     00:52:04
  4. 3702 Rihards Lūkins            Zaļais      00:55:22
     3610 Armands Kļečetņikovs      Baisie eži  DQ      
# 4 Course (V14,V55,VH,SB,S16,S45): 10 KP 4,1 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2513 Ilgvars Caune             Grundzāle   00:32:14
  2.    0 Roberts Putnis            OK Pūznis   00:33:45
  3. 3653 Arvis Rubenis             Individuāl  00:35:10
  4.    0 Roberts Āboliņš           Strautiņi   00:40:28
  5. 4017 Margita Grīnberga         Alūksne     00:44:45
  6. 3650 Renārs Kokorevičs         Gulbenes B  00:46:10
  7. 3656 Aina Rubene               OK Pūznis   00:47:22
  8. 3695 Anda Lejasblusa           ind.        00:47:26
  9. 3782 Alla Jaunzema             Strautiņi   00:47:50
 10. 3769 Līga Vabulniece           Ape         00:48:45
 11. 3601 Gunārs Auseklis           Individuāl  00:50:05
 12. 3625 Gerda Sirmā               OK Pūznis   00:50:07
 13. 3792 Līga Lupkina              Balvi       00:50:13
 14. 3700 Iveta Veļķere             Alūksne     00:55:42
 15. 3682 Ineta Riepniece           Gaujiena    00:56:25
 16. 3720 Ilze Dāve                 Gaujiena    00:58:18
 17. 3698 Vita Vērdiņa              Alūksne     01:06:27
# 5 Course (V65,S14,S55,S65): 9 KP 3,2 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 3773 Karīna Harkina            Gaujiena    00:38:39
  2. 2501 Elīna Skopāne             Azimuts     00:39:12
  3. 3772 Juris Zaķis               Lejasciems  00:40:34
  4. 4011 Inese Bērtiņa             Strautiņu   00:50:33
  5. 4015 Ieva Krēsliņa             Strautiņu   00:50:35
# 6 Course (V12,S12,SH): 8 KP 2,5 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1. 2649 Agnija Caune              Grundzāle   00:24:58
  2. 3762 Austris Kalniņš           Gaujiena    00:27:41
  3. 1977 Zanda Stabiņa             Grundzāle   00:28:16
  4. 4003 Kristers Eduards Usārs    Lejasciems  00:30:42
  5. 3716 Estere Rožkalne           Gaujiena    00:31:11
  6. 3605 Evita Zeile               EET Vidzem  00:36:53
  7. 4001 Krišjānis Stilve          Strautiņu   00:40:35
  8.    0 Daidze Andersone          Baisie Eži  00:40:50
  9. 4002 Rainers Zvirbulis         Strautiņu   00:41:13
 10. 4005 Elīna Uvārova             Strautiņu   00:46:13
 11. 4007 Solvija Ozoliņa           Strautiņu   00:46:14
 11. 4006 Estere Mukstiņa           Strautiņu   00:46:14
# 7 Course (V10,S10): 7 KP 1,6 km
  # NR    Name                      Club        Result  
  1.    0 Pēteris Kondratjevs       Birzuļi     00:19:57
  2.    0 Marta Kalniņa             Gaujiena    00:33:22

© Tak-Soft 2001-2007 http://www.tak-soft.com SPORTident ME:3.5 [2007.706] @ 2013.09.17. 19:20:39 OK ALUKSNE