Drukāt šo lapu
Ceturtdiena, 24 Septembris 2015 21:39

LATVIJAS ČEMPIONI ORIENTĒŠANĀS STAFETĒS

Uzrakstīja

Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē, kā ierasts, arī šogad bija orientieristu rudens sezonas centrālais notikums un orientēšanās kluba “Kāpa” rīkotās sacensības Amatciema mežos bija kupli apmeklētas.

Vidējās distances sacensībās  grupā V12, savus spēkus izmēģināja desmitgadīgie puiši Uvis Sproģis un Kristers Lārmanis. 39 dalībnieku konkurencē Kristeram 13.vieta, bet Uvim 19.vieta.

Pārējie, kā ierasts, startēja savās vecuma grupās.
Labākie rezultāti:

V12 – Austris Kalniņš – 3.vieta
V16 – Reinis Rubins –  4.vieta
V21E – Jānis Kūms – 9.vieta
V45 – Māris Vabulnieks – 5.vieta

Latvijas čempionātā stafešu sacensībās V12 grupā pirmoreiz, kā komanda Alūksne – Ape OK, startēja gaujienieši Kristers Lārmanis, Austris Kalniņš un Uvis Sproģis.11 komandu konkurencē mazais mērķis - iekļūt sešiniekā, pie labas apstākļu sakritības tika cerēts uz pirmo trijnieku. Tā kā Kristers un Uvis ir 10 gadus veci un orientēšanās pamatus apguvuši skrienot „Horizonta” seriālā, tad bija svarīgi salikt puišus pareizā secībā pa etapiem, dodot katram savu uzdevumu. Tā pirmajā etapā devās Kristers ar uzdevumu paņemt visus savus kontrolpunktus pareizā secībā un nepazaudēt kontaktu ar citu komandu skrējējiem. Kristers finišēja 7.vietā 6 minūtes aiz Valmieras puišu komandas un dažas sekundes aiz 6.vietā esošas Smiltenes „Azimuta” komandas. Otrajā etapā devās Austris. Tā kā Austris sevi jau ir pierādījis dažāda mēroga sacensībās - Latvijas čempions garajā distancē V12 grupā, iepriekšējā dienā 3.vieta Latvijas čempionātā vidējā distancē V12grupā, tad uzdevums - pēc iespējas labāk veikt savu distanci un pacelt komandu uz labāku vietu. Viss izdevās lieliski. Komanda tika pacelta uz 1.vietu ar 6 minūšu pārsvaru pār 2.vietā esošo Valmieras komandu. Trešajā etapā devās Uvis. Uzdevums - prātīgi veikt distanci, paņemt visus kontrolpunktus pareizā secībā, ejot drošus variantus no lieliem orientieriem. Uzdevums izpildīts teicami un finišā komanda pirmajā vietā ar 6 minūšu pārsvaru pār 2.vietā esošo Cēsu sporta skolas komandu un 12 minūšu pārsvaru pār Rīgas „Ausekļa” puišu komandu. Jāpiemin, ka 6 komandas tika diskvalificētas, jo kontrolpunkti tika paņemti nepareizā secībā, bet tas mūsu puišu rezultātu nebūtu mainījis. Tā 11 komandu konkurencē  puiši izcīnīja 1.vietu. Savos CV katrs no viņiem var ierakstīt - Latvijas čempions stafetēs V12 grupā.  Prieks pašiem un līdzjutējiem! Veiksmi turpmāk!

V21 grupā komanda Alūksne – Ape OK 2, kurā startēja Jānis Veļķeris, Jānis Kūms un Raivis Kalniņš, ierindojās 16.vietā.
V145 grupā komanda Alūksne – Ape OK, kurā startēja Māris Vabulnieks, Vilnis Veļķeris un Atis Kalējs, ierindojās 8.vietā.

Šajā sezonā atlicis vēl tikai viens Latvijas čempionāta posms – 3.oktobrī Valmieras apkārtnē notiks Latvijas čempionāts pagarinātajā distancē jeb orientēšanās maratonā.

Raivis Kalniņš

Gaujienas sporta darba organizators

Lasīts 2216 reizes

Saistītie objekti